ua en ru

Янукович ввів в дію нову Стратегію нацбезпеки

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович ввів в дію нову редакцію Стратегії національної безпеки. Про це йдеться в указі Президента № 389/2012 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 8 червня 2012 року" Про нову редакцію Стратегії національної безпеки України ", повідомляє прес-служба глави держави.

Президент України Віктор Янукович ввів в дію нову редакцію Стратегії національної безпеки. Про це йдеться в указі Президента № 389/2012 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 8 червня 2012 року" Про нову редакцію Стратегії національної безпеки України ", повідомляє прес-служба глави держави.

Оновлена ​​Стратегія національної безпеки України, що визначає загальні принципи, пріоритетні цілі, завдання та механізми захисту життєво важливих інтересів нашої країни та її громадян від зовнішніх і внутрішніх загроз.

Стратегічними цілями політики національної безпеки України в середньостроковій перспективі є створення сприятливих зовнішніх і внутрішніх умов для реалізації національних інтересів України, ефективної системи забезпечення національної безпеки та зміцнення її органів.

Основними завданнями нацполітики безпеки у зовнішньополітичній сфері є захист прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном; розширення і поглиблення економічного співробітництва України з іноземними державами та міжнародними організаціями; створення умов для інтеграції України в єдиний європейський політичний, економічний, правовий простір, у тому числі шляхом розвитку секторального співробітництва з Європейським Союзом, розширення участі України в програмах, які здійснюються в рамках ініціативи Європейського Союзу "Східне партнерство", подальшого розвитку взаємовигідного партнерства з Європейською асоціацією вільної торгівлі та державами - членами Європейської асоціації вільної торгівлі, створення загальних умов для повноправного членства Україна в Європейському Союзі як однієї з гарантій її національної безпеки.

Ключовими завданнями політики національної безпеки у внутрішній сфері є створення сприятливих умов для зміцнення єдності українського суспільства на основі європейських демократичних цінностей: реалізація комплексу заходів державної політики, спрямованих на консолідацію українського суспільства і пошук загальнодержавного консенсусу з ключових питань розвитку держави; усунення бар'єрів культурного, конфесійного, мовного, регіонального характеру на основі безумовного додержання конституційних гарантій прав і свобод людини і громадянина, забезпечення пріоритетності всебічного розвитку та підтримки української культури та української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території Україні; гарантування вільного розвитку, використання і захисту російської, інших мов національних меншин України, сприяння вивченню мов міжнародного спілкування.
Крім того, нова редакція стратегія нацбезпеки передбачає зміцнення економічної, енергетичної та продовольчої безпеки Україні.
Також Стратегія передбачає реформування сектора безпеки та оборони як цілісної системи. Крім того, документом визначено етапи реалізації Стратегії.

На першому етапі реалізації Стратегії (2012 - 2013 роки) необхідно забезпечити стабілізацію суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, здійснити першочергові реформи, насамперед у сфері державного управління, забезпечити необхідні організаційні та економічні умови для реформування всіх сфер суспільного життя в рамках євроінтеграційного курсу , удосконалити законодавство з питань національної безпеки, розробити на основі Стратегії узгоджені між собою програмні документи з реформування сектора безпеки і оборони, насамперед оновлену Військову доктрину України та Стратегічний оборонний бюлетень, почати реалізацію відповідних перетворень, створити безпечні умови для проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

На другому етапі (2014 - 2015 роки) повинні бути досягнуті цілі програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Багате суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", сформована нова якість державної влади, в тому числі сектора безпеки і оборони.

На третьому етапі (2016 і наступні роки) передбачається коригування Стратегії на основі оцінки ефективності її реалізації.
Зазначимо, що заступник виконавчого секретаря Андрій Єрмолаєв в квітні заявляв, що Віктор Янукович підпише Стратегію національної безпеки найближчим часом. Також сьогодні Президент ввів в дію нову редакцію військової доктрини України.