ua en ru

Вищий госпсуд України не задовольнив касаційну скаргу у справі про борг ЄЕСУ

Автор: RBC.UA
Вищий господарський суд України залишив касаційну скаргу у справі про борг ЄЕСУ без задоволення, передає кореспондент РБК-Україна.

Вищий господарський суд України залишив касаційну скаргу у справі про борг ЄЕСУ без задоволення, передає кореспондент РБК-Україна. Таке рішення оголосила головуюча у справі суддя Галина Прокопанич, передає кореспондент РБК-Україна.

"Касаційну скаргу Державної казначейської служби України залишити без задоволення, касаційну скаргу Кабінету міністрів України залишити без задоволення. Рішення господарського суду Києва... залишити без змін", - заявила Прокопанич. Суддя зачитала лише резолютивну частину судового рішення.

Також колегія суддів відмовила в задоволенні клопотань представників Кабміну і корпорації ЄЕСУ про припинення провадження у справі.

Після незадоволення рішення Вищим госпсудом сторони або генеральний прокурор України протягом місяця можуть подати касаційну скаргу до Верховного суду України.

Представники Кабінету Міністрів України під час засідання заявляли клопотання, в якому просили суд скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанції та ухвалити нове рішення, яким відхилити позов Міноборони РФ до уряду України. Обгрунтовуючи своє клопотання, представники Кабміну зазначили, що у справи закінчився строк давності, тому суд першої інстанції не мав розглядати цю справу.

Представник корпорації ЄЕСУ Олександр Ковальчук заявив клопотання з проханням припинити провадження без розгляду касації, оскільки, на його думку, дана справа знаходиться за межами господарського судочинства.

Представники Міністерство оборони у свою чергу висловилися категорично проти задоволення заявлених клопотань. "Ми просимо залишити без зміни рішення суду першої інстанції і залишити без задоволення касаційну скаргу", заявив представник Міноборони Росії.

Як раніше заявив генеральний прокурор України Віктор Пшонка, Україна вже виплатила Росії 15 млн грн у справі корпорації "Єдині енергосистеми України" (ЄЕСУ).

Рішення про виплату Кабінетом міністрів України 3,1 млрд грн боргів корпорації ЄЕСУ виніс Господарський суд Києва 19 вересня 2012 р. Апеляція залишила це рішення в силі. Згідно з нормами Господарсько-процесуального кодексу України, рішення суду набирає чинності після винесення рішення суду апеляційної інстанції. Відзначимо, що касація - це форма оскарження і перевірки вироків, рішень і постанов судів першої інстанції, що набрали законної сили.

Ухвалу Вищого господарського суду можна оскаржити у Верховному суді.

Читайте також: Україна вже виплатила РФ 15 млн грн боргу по справі ЄЕСУ, - Пшонка

Міноборони РФ звернулося до Госпсуду Києва з приводу виплати урядом України 3,2 млрд грн за боргами корпорації ЄЕСУ. Так, російська сторона вимагає притягнути як відповідача, крім Кабміну України, Держказначейство. У той же час ЄЕСУ в справі фігурує як третя особа. Цей борг, як стверджує позивач, утворився в кінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі з Юлією Тимошенко не виконала гарантовану урядом Павла Лазаренка угоду 1997 року про постачання корпорацією ЄЕСУ продукції для російського оборонного відомства.

Позов був пред'явлений за результатами розслідування діяльності компанії ЄЕСУ, до керівництва якої причетна екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Кримінальна справа проти Тимошенко, щодо діяльності ЄЕСУ 29 березня ц.р. була передано до суду, і зараз там розглядається. Загальна сума завданих державі збитків незаконними діями Тимошенко, відповідно з матеріалами кримінальної справи, становить кілька десятків мільйонів гривень. Вчиненню зазначених дій передувало неповернення в державу валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ в сумі понад 160 млн дол.

ГПУ 20 жовтня 2011 р. скасувала постанову про закриття відповідної кримінальної справи проти Тимошенко. У грудні 2011 р. Шевченківський суд Києва заарештував вже ув'язненого екс-прем'єра ще раз - у справі про фінансові порушення ЄЕСУ. Тепер справа налічує 72 томи.

Читайте також: ГПУ прийшла до висновку, що Тимошенко замовила вбивство Щербаня

Крім того, Тимошенко обвинувачується в тому, що, будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на КМУ зобов'язань корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФна суму 405,5 млн дол і організувала ухилення від сплати податків на суму майже 10,7 млн ​​грн. За цими фактами розслідування кримінальної справи триває.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 р. засудив екс-прем'єра Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Додамо також, що 29 серпня ц.р. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ України залишив без змін обвинувальний вирок екс-прем'єру Тимошенко.

Минулої п'ятниці генпрокурор України Віктор Пшонка заявив про завершення розслідування кримінальної справи щодо вбивства народного депутата Євгена Щербаня. ЮліюТімошенко підозрюють у замовленні вбивства.