ua en ru

ВР створила ТСК щодо газових угод між "Нафтогазом" та "Газпромом"

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 17 березня, в ході ранкового засідання, ухвалити за основу та в цілому проект постанови про утворення тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради з питань розслідування обставин підписання газових угод між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" за часів прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 17 березня, в ході ранкового засідання, ухвалити за основу та в цілому проект постанови про утворення тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради з питань розслідування обставин підписання газових угод між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" за часів прем'єр-міністра Юлії Тимошенко щодо наявності ознак державної зради в сфері економічної безпеки України. Відповідний документ (№8240 від 16.03.2011р.), ініційований народним депутатом Інною Богословською, ТСК підтримали 256 народних депутатів.

Згідно ухваленої постанови:

1.ТСК утворюється з метою розслідування обставин підписання газових угод між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" щодо наявності ознак державної зради в сфері економічної безпеки України;
- ТСК "розслідує обставини виникнення заборгованості промислово-фінансової корпорації "Єдині Енергетичні Системи України" перед Міністерством оборони Російської Федерації в сумі 198 млн дол. США та перед ВАТ "Газпром" в сумі 84 млн дол. США та надання державних гарантій про їх погашення;
- ТСК розслідує "обставини проведення переговорів, погодження умов і підписання Контракту купівлі-продажу природного газу в 2009-2019 рр. та контракту про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" від 19 січня 2009 рр. на предмет наявності ознак державної зради в діях колишнього прем'єр-міністра України Ю.Тимошенко".

2. До складу ТСК входить дев'ять народних депутатів України, при цьому забезпечується представництво не менш як по одному народному депутату України від кожної депутатської фракції.
3. Головою ТСК обрано народного депутата України Інну Богословську , заступником голови - народного депутата України Юрія Литвина (фракція «Народної Партії»).
4. Термін діяльності ТСК - один рік з дня прийняття цієї постанови.
5. Звіт ТСК має бути заслуханий на пленарному засіданні Верховної Ради України не пізніше тримісячного терміну з дня прийняття цієї постанови.

Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Нагадаємо, 29 жовтня ц.р. М.Азаров заявив, що прем'єр-міністр РФ Володимир Путін погодився з тим, що в газовому контракті між Україною і Росією є моменти, які можуть викликати заперечення української сторони.

Раніше М .Азаров заявив, що угода на постачання газу до України не може влаштовувати Україну. "Реалії ринку змінилися, а тому базове значення і формула визначення ціни вимагають перегляду", - сказав прем'єр. Крім того, Україна в 2010 р. приєдналася до Європейської енергетичної хартії і ухвалила закон про ринок газу. Таким чином, змінилося нормативне поле, відзначив глава уряду. "Через це, угода, укладена попереднім урядом, зараз не відповідає чинному законодавству України. Це реалії, які не можна проігнорувати", - підкреслив М.Азаров, додавши, що потрібно "шукати компроміс з російськими колегами".

19 січня 2009 р. "Газпром" і "Нафтогаз України" підписали контракт на постачання газу і його транзит на період з 2009 р. по 2019 р.

Раніше, 7 січня 2009 р. "Газпром" припинив постачання газу до Європи, заздалегідь звинувативши Україну в крадіжці палива.

2 жовтня 2008 р. прем'єри РФ і України підписали меморандум про співпрацю в газовій сфері, в якій обмовлялося, що з 1 січня 2009 м. "Газпром" і "Нафтогаз України" переходять на прямі довгострокові відносини з постачань газу, усуваючи, таким чином, зі схеми RosUkrEnergo, яка була посередником із закупівлі газу для України