ua en ru

Біля Кабміну знову мітингують чорнобильці і воїни-афганці

Автор: RBC.UA
Біля будівлі Кабінету міністрів України мітингують близько 600 ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС і воїнів-афганців. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Біля будівлі Кабінету міністрів України мітингують близько 600 ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС і воїнів-афганців. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Демонстранти, які протестують проти скасування пільг, вишикувалися на протилежній стороні вулиці від Кабміну. Мітингувальники викрикують свої невдоволення діями нинішнього уряду. Чорнобильці і афганці вимагають від уряду здійснити всі виплати призначені їм згідно з рішенням судів. Також демонстранти вимагають, щоб Кабмін заклав у державний бюджет на 2012 р. кошти на їх пенсії в повному обсязі. Однією з вимог пікетувальників є визнання Генеральною прокуратурою смерті Геннадія Конопльова - учасника акції протесту в Донецьку - умисним убивством, здійсненим силовими службами.

Зазначимо, уздовж вулиці Грушевського близько 200 співробітників спецпідрозділу "Беркут" збудували живий ланцюг і не пускають мітингуючих до будівлі уряду. Періодично виникають невеликі сутички між учасниками акції і міліціонерами.

Зазначимо, вранці близько 200 чорнобильців і афганців намагалися встановити намети в Маріїнському парку. Однак міліція завадила їм це зробити.

Нагадаємо, це вже не перша акція протесту під будівлею уряду за останній місяць. 3 листопада під стіни Верховної Ради вийшли афганці і представники чорнобильських організацій. Під натиском близько 1,5 тис. громадських активістів не витримала огорожа, що захищала будівлю ВР. Демонстранти прорвалися до будівлі парламенту. Однак спецпідрозділи Міністерства внутрішніх справ єдиною колоною в чотири ряди з допомогою щитів відтіснили їх від будівлі Ради. 2 листопада під Кабміном протестували близько 500 чоловік. Люди виступали проти скасування пільг ветеранам і ліквідаторам аварії на ЧАЕС. 1 листопада, афганці і чорнобильці пікетували будівлю Верховної Ради України. Раніше, 20 вересня, під будівлею Верховної Ради також проходив мітинг проти скасування соціальних пільг з участю 2 тис. осіб.

Тоді під стінами парламенту перед ранковим засіданням зібралося близько 2 тис. представників громадських організацій і об'єднань ветеранів війни, учасників бойових дій в Афганістані, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Мітингувальники вимагали від Верховної Ради не голосувати в цілому за закон № 9127, який скасовує пільги для 16 категорій громадян. В ході мітингу сталися зіткнення між міліцією і мітингувальниками. Учасники акцій протесту розбили скляні вставки у дверях на вході в парламент.

5 листопада за ініціативи громадської організації воїнів-афганців "Ніхто, крім нас", громадянського руху "Спільна Справа" і ще низки громадських об'єднань була створена Народна Рада України, головне завдання якої, за словами творців, - усунення з посади Президента України Віктора Януковича.

Віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко сьогодні в ході об'єднувального з'їзду Федерації роботодавців України заявив, що уряд України не в змозі виконати всі вимоги чорнобильців. "Ми провели переговори, і я можу сказати, що і "Союз Чорнобиля", і афганці підписали угоду. Сьогодні вийшла угода по чорнобильцям з великими можливостями і підвищеннями для ліквідаторів, але йти на всі вимоги ми не зможемо. У нас немає на це грошей, немає 170 млрд грн. Оскільки якщо виконати умови чорнобильців - це 6-6,8 млрд грн, після цього пішли учасники війни... Якщо виконати ці вимоги - це ще 10 млрд. І так 170 млрд, які чіпляються за інше", - заявив Тігіпко.

Міністр зазначив, що людей необхідно слухати, але є певна межа, яку уряд перейти не може. 23 листопада 2011 р. Тігіпко заявив, що бюджетом на 2012 р. уряд пропонує передбачити 1 млрд 900 млн грн для виплати пенсій інвалідам-ліквідаторам чорнобильської катастрофи.