Ломаченко приніс Україні "золото", Андрейцев - "срібло" (фото, відео)

Український боксер Василь Ломаченко виграв олімпійське золото у вазі до 60 кг. У фінальному поєдинку 24-річний спортсмен здолав південнокорейського боксера Сун Чул Хана.

Таким чином Ломаченко стає двічі олімпійським чемпіоном і двічі чемпіоном світу, а також чемпіоном Європи. Раніше боксер обіцяв, що після лондонської Олімпіади він піде в професіонали.

Боксера вже привітав і Президент України Віктор Янукович. "Сьогодні Ви красиво вписали своє ім'я в літопис Олімпіади-2012. Україна пишається переконливою перемогою, яка була досягнута у боксерському двобої в Лондоні», - йдеться у вітанні глави держави. На переконання Януковича, золота медаль українського боксера є цінним подарунком мільйонам уболівальників та яскравим прикладом підкорення спортивної вершини для багатьох спортсменів. Президент побажав Ломаченку щастя, здоров'я і нових перемог.

Також український борець Валерій Андрійцев виграв срібну медаль на Олімпіаді в Лондоні у вазі до 96 кг У фіналі він поступився американському спортсменові Джейкобу Стівену Уорнеру.

У загальному заліку України 6 золотих медалей, 5 срібних і 9 бронзових.

Напередодні, в передостанній день Олімпіади, українські спортсмени принесли кілька медалей в скарбничку країни. Так, боксер Олександр Усик виграв золоту медаль у вазі 91 кг, збільшивши кількості "золота" в активі нашої країни до п'яти медалей. Боксер Денис Берінчик, який виступає в категорії 64 кг, став срібним призером Олімпійських ігор-2012 в Лондоні, програвши у фіналі кубинському боксеру Роніель Іглесіасу Сотолонго. Також атлет Олександр П'ятниця став срібним призером у метанні списа.

Нагадаємо, урочиста церемонія закриття ХХХ Олімпійських ігор розпочнеться о 21:00 за місцевим часом (23:00 за Києвом). Церемонія закриття лондонської Олімпіади отримала назву "Симфонія британської музики", передає радіо "Свобода". У заході братимуть участь понад 4 тисяч виконавців, волонтерів та школярів. Тригодинне шоу на олімпійському стадіоні пройде під музику Едуарда Елґара у виконанні Лондонського симфонічного оркестру і знаменитих британських рок- і поп-виконавців. Виступлять Джордж Майкл, Елтон Джон, Рей Девіс, Енні Леннокс, Джессі Джей, групи The Who, Spice Girls, Pet Shop Boys, Muse та інші.

Оргкомітет лондонської Олімпіади оголосив, що загальна вартість проведення церемоній відкриття та закриття літніх Олімпійських ігор і Паралімпійських ігор складе 81 млн фунтів (близько 130 млн дол.).