В.Слаута: В Україні необхідно пересіяти 25-30% озимини

В.Слаута в загибелі посівів озимини і пшениці звинувачує несприятливий вплив погодних умов. Фото: Офіційний сайт Кабміну
В.Слаута в загибелі посівів озимини і пшениці звинувачує несприятливий вплив погодних умов. Фото: Офіційний сайт Кабміну

В Україні необхідно буде пересіяти 25-30% озимини. Про це на брифінгу заявив віце-прем'єр з питань АПК Віктор Слаута, передає кореспондент РБК-Україна.

 В.Слаута в загибелі посівів озимини і пшениці звинувачує несприятливий вплив погодних умов. "Ситуація в кожній області не дуже сприятлива. Крим з Херсоном вже близько 100 тис. га посіяли яровою пшеницею і в 12 регіонах йде підживлення озимини селітрою, мінеральними добривами. Навіть Закарпаття вже приступило до цього. 87% з 10 млн га озимини, в т.ч. і 1,5 млн га рапсу - в задовільному стані", - повідомив В.Слаута.

 Він додав, що 211 тис. га озимини пропало, а 1 млн 100 га знаходиться під льодом. Він нагадав, що озимі культури можуть пробути під льодом до 60 днів. Зокрема, за його словами, в Полтавській обл. знаходяться під льодом 69% озимини, а в Харківській - 30 тис. га з 500 тис. га озимини вже пропало і 110 тис. га знаходяться в  незадовільному стані. Для ознайомлення з ситуацією, що склалася, в 8 регіонів України виїхали фахівці.

 Для проведення весняно-польових робіт необхідно 24 млрд грн, з яких 11,7 млрд грн у уряду є, а інша частина потрібної суми буде залучена за рахунок кредитів, відзначив В.Слаута. "Я боюся одного - підвищення цін на пальне", - підсумував він.

 За словами директора компанії «ПроАгро» Миколи Верницького, українські аграрії знайдуть кошти для весняної посівної.  «Минулого року аграрії самофінансувалися, що, даруйте, дозволило виростити до 50 млн т зерна. Тому говорити, що у тебе немає грошей, це не логічно, порахуйте об'єм грошей, який обертається в об'ємі зерна, - це дуже багато», - вважає експерт.

 На думку М.Верницького, пересівання озимих культур не перевищуватиме норму, проте аграріям знадобляться додаткові кошти в закупівлі аміачної селітри для зміцнення рослин, що ослабли. «Зима була холодна, посіви не постраждали, але вони ослаблені тривалим морозним періодом. Потрібна підживлення аміачною селітрою, а вона подорожчала, і це може бути локальною проблемою», - вважає експерт.

 Нагадаємо, 25 лютого ц.р. начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру МНС України Тетяна Адаменко заявляла, що зимова погода сприятлива для озимих культур. Проте, за прогнозами Т.Адаменко, близько 13% посівних площ (1 млн. га) можуть опинитися у поганому стані через появу кірки льоду, зростанням грибкових захворювань і підтоплення деяких територій. Для порівняння, в 2009 р. цей показник складав 5%. Втім, за її словами, більшість посівів повинні бути у хорошому стані.

17.03.2010
сообщить об ошибке | печать | добавить в закладки
Курсы валют 29/05 Спрос Предл.
29/05 8.053 8.091
29/05 10.019 10.204
29/05 2.456 2.56
14:20 1.25368 1.25418
Новости партнеров
 
Загрузка...

Опитування на сайті РБК-Україна

Результати попереднього опитування

Яку користь принесе Євро-2012 особисто вам?
 Матеріальну
 Можливість відвідати Польщу без візи
 Можливість краще ознайомитися з Україною
 Можливість поспілкуватися з іноземцями
 Шанс подивитися на українських стадіонах хороший футбол
 Додаткові вихідні
 Можливість виїхати з Києва на час Євро
 Не принесе ніякої
 Принесе збитки
 Мені все одно, я ненавиджу футбол
Скільки разів за останній рік Ви бували за кордоном?
  Всего: 5429
:::::::::::::: Один раз - 706 (14%)
::::::::: Два-три рази - 453 (9%)
::: Більше чотирьох разів - 161 (3%)
:: Не більше 10 разів - 60 (2%)
::: Більше 10 разів - 147 (3%)
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Жодного разу - 2192 (41%)
::::::::::::::::::::::::::::: Взагалі не бував (бувала) за кордоном - 1568 (29%)
::: Я постійно жив (жила) за кордоном - 142 (3%)
Реклама  ·   Опитування  ·   Про компанію  ·   Карта сайту  ·   Контакти  ·  
Все замечания и пожелания присылайте на webmaster@rbc.ua
Все права защищены и охраняются законом. © 2005 - 2012  РБК-Украина
Автоматизированное извлечение информации сайта запрещено.
Подробнее о соблюдении авторских прав и размещении рекламы.
Яндекс.Метрика