ua en ru

У столиці Ємену 100 бойовиків захопили будівлю МВС

Автор: RBC.UA
Близько 100 озброєних бойовиків сьогодні, 29 липня, захопили будівлю Міністерства внутрішніх справ Ємену, розташоване в столиці країни Сані. Як передає агентство Reuters з посиланням на джерело в міністерстві, загарбники є представниками одного з місцевих племен.

Близько 100 озброєних бойовиків сьогодні, 29 липня, захопили будівлю Міністерства внутрішніх справ Ємену, розташоване в столиці країни Сані. Як передає агентство Reuters з посиланням на джерело в міністерстві, загарбники є представниками одного з місцевих племен.

Нападники взяли в заручники кілька співробітників силового відомства і зажадали, щоб їх зарахували в ряди поліцейських. Незабаром бранці були відпущені, проте загарбники як і раніше залишаються в будівлі МВС.

Єменські племена брали активну участь у звільненні півдня країни від бойовиків, причетних до організації "Аль-Кайєда". Цікаво, що багато з них при цьому відкрито підтримують колишнього президента Ємену Алі Абдаллу Салеха, який, подібно лідерам Лівії, Єгипту та Тунісу, був повалений в ході "арабської весни".

Як повідомлялося, в результаті потужного вибуху, що прогримів в столиці Ємену місті Сана вдень 11 липня, загинули, щонайменше, 22 людини. Вибуховий пристрій був закладений перед будівлею місцевої поліцейської академії. Місцева поліція вважає, що терорист-смертник привів бомбу в дію в той момент, коли курсанти закінчили заняття і виходили з навчальних класів.

Відзначимо, що останні зіткнення між збройними силами Ємену та місцевими ісламістами, близькими до прихильників Усами бен Ладена, завершився 1 липня знищенням одного з фундаменталістів і пораненням двох інших. Бій зав'язався в провінції Справі, що знаходиться поблизу від регіону Абіа, де сильні позиції релігійних радикалів.

У 2011 р. під контролем ісламістів знаходився ряд великих населених пунктів в Ємені, включаючи року Джаар, Зінджібар і Шугра. Після обрання президентом Абд Раббо Мансура аль-Хаді в лютому 2012 р. армія Ємену повела наступ на бунтівний Абіа. Ісламістам вдалося зайняти цю провінцію, завдяки дестабілізації центральної влади в країні, чому сприяли проходили з січня по листопад 2011р. акції протесту.

Колишній президент Салех протягом 9 місяців намагався стримати народні виступи. Серед мусульманських радикалів Ємену впливом користуються наближені бен Ладена. Один з них, Анвар аль-Авлакі, який вважався можливим наступником терориста номер один, був убитий на території Ємену американським безпілотником восени 2011 р. До теперішнього часу уряду країни вдалося повернути контроль над містами Джаар і Зінджібар провінції Абіа.

В середині червня прихильники "Аль-Кайєди" масово відступили в бік Шугри. Проте через кілька днів терористи завдали удару у відповідь: смертник підірвав командувача військами Ємену на південному напрямку Салема Алі Катана.

Ємен - одна з найбідніших арабських країн. Про економічну стабільність держави мова поки не йде. Крім того, відставка Салеха і перехід влади до Хаді не заспокоїли країну. Крім постійних релігійних чвар в Ємені регулярно відбуваються демонстрації з вимогою здійснити справжнє очищення органів влади від прихильників попереднього режиму.

Ємен, звідки родом родина Усами бен Ладена, давно став притулком для терористів з "Аль-Кайєди" через слабку центральну владу та велику кількість важкодоступних територій. За останні кілька років в країні неодноразово відбувалися теракти і диверсії, мішенями яких були іноземні туристи, дипмісії західних країн, сили безпеки та об'єкти інфраструктури, головним чином, нафтові.