ua en ru

У столичній фан-зоні посилені заходи безпеки через помилкових повідомлень про замінування (фото)

Автор: RBC.UA
На території фан-зони в Києві у зв'язку з хибними повідомленнями про замінування посилено заходи безпеки. Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації (КМДА).

На території фан-зони в Києві у зв'язку з хибними повідомленнями про замінування посилено заходи безпеки. Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації (КМДА). Як повідомляється, це пов'язано саме із провокаціями 13 червня. Вчора на спецлінію "102" надійшли два анонімних повідомлення про замінування вул. Хрещатик та Майдану Незалежності без конкретної адреси. Підчас обстеження вказаної території вибухонебезпечних пристроїв не виявлено. Наразі правоохоронні органи розшукують "жартівника". У КМДА також відзначають, що на території фан-зони працює система відеоспостереження, всі входи контролюють охоронці, організований постійний патруль всередині і зовні фан-зони. Потоки на вхід і на вихід з фан-зони розділені для зручності уболівальників: вхід здійснюється тільки через турнікети, вихід - у спеціально позначених місцях. На вході перевіряються предмети, які вболівальники приносять з собою. На територію фан-зони заборонено вносити легкозаймисті предмети, алкогольні напої, великогабаритні та гострі предмети, зброю, професійну фото-і відеоапаратуру, засоби трансляції (окрім представників ЗМІ, які отримали відповідний дозвіл).

Як повідомлялось, офіційна фан-зона Києва працюватиме щоденно з 14:00 до 02:00, виключенням будуть лише дні матчів, які проходитимуть у Києві. У такі дні (15, 19, 24 червня та 1 липня) фан-зона відкриватиметься о 12:00. "Попередньо планувалось, що фан-зона працюватиме з 12:00 до опівночі, а у дні матчів - до 01:00. Але вболівальники, натхненні грою своїх збірних, після завершення трансляції матчів бажають продовжувати святкувати у фан-зоні. Саме тому було прийнято рішення подовжити роботу фан-зони до 02:00 щодня, а відкривати її о 14:00, аби клінінгові служби та компанії, які обслуговують торгівельні майданчики спонсорів фан-зони, мали достатньо часу для прибирання та наповнення продукцією своїх торгівельних наметів", - повідомляють в КМДА. В день першого матчу Євро-2012 у Києві фан-зону міста відвідало 100 тис. вболівальників.

Нагадаємо, напередодні на спецлінію "102" надійшли два анонімних повідомлення про замінування вул. Хрещатик та Майдану Незалежності без конкретної адреси. Підчас обстеження вказаної території вибухонебезпечних пристроїв не виявлено. Наразі правоохоронні органи розшукують "жартівника".За даними міліції, на місці, яке було зазначено невідомим, працюють вибухотехніки і кінологічні служби. В МВС також зазначили, що в разі встановлення особи, що дала неправдиве повідомлення, ця людина буде нести відповідальність згідно з чинним законодавством.

Нещодавно Верховна Рада України (ВР) прийняла в першому читанні за основу урядовий законопроект № 10553, який за неправдиві повідомлення про замінування пропонує ввести кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін до 6 років. У свою чергу Президент України Віктор Янукович заявив, що ініціює внесення змін до українського законодавства для посилення національної безпеки і попередження терористичних загроз.

27 квітня в центрі Дніпропетровська сталося чотири вибухи, в результаті чого постраждала 29 людей, у тому числі 10 дітей, 26 чоловік були госпіталізовані. Вибухи прогриміли на трамвайній зупинці біля Театру опери та балету, біля залізничного вокзалу, поряд з монтажним технікумом і ще один - поруч з міським парком. За даними Міністерства внутрішніх справ, всі вибухові пристрої виявилися саморобними і були закладені в бетонні урни для сміття.

На початку червня ц.р. генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявив, що справу за фактом вибухів в Дніпропетровську 27 квітня ц.р. повністю розкрито.

Після подій 27 квітня у Дніпропетровську, коли сталася серія вибухів у громадських місцях, в українських містах "терористична хвиля" піднялася з небувалою силою. Зараз Україну не перестає лихоманити повідомленнями про знайдені бомби, вибухи та про анонімних телефонних терористів. Останнім часом майже кожен день в містах країни шукають або знаходять вибухівку і знешкоджують бомби.

Так, 1 червня ц.р. в Києві через повідомлення про замінування було оточено будівлю біля станції метро "Контрактова площа". Підозрілим предметом, через який було оточено будівлю, виявилася порожня коробка.