ua en ru

У Сирії опозиція заявляє про масове убивство більше 200 мирних мешканців

Автор: RBC.UA
Активісти сирійської опозиції наполягають на тому, що урядові війська влаштували чергове масове вбивство мирних громадян. За неперевіреними даними, кількість жертв трагедії може перевищувати 200 людей.

Активісти сирійської опозиції наполягають на тому, що урядові війська влаштували чергове масове вбивство мирних громадян. За неперевіреними даними, кількість жертв трагедії може перевищувати 200 людей, передає Reuters.

Інцидент стався в населеному пункті Тремсех, недалеко від м. Хама. У штабі повстанців журналістам повідомили, що армія проводила операцію із зачистки міста від бойовиків опозиції. Для цього були використані міномети, бронемашини, танки, а також бойові гелікоптери. Під основний удар потрапили і мирні жителі. Реакції офіційного Дамаску поки не було.

Прикметно, що повідомлення про масове вбивство мирних громадян, як і у випадку з "різаниною в Хулі", з'явилося напередодні голосування Ради безпеки ООН за проектом нової резолюції щодо заходів по врегулюванню кризи в Сирії. В основі документа лежать санкції щодо чинного уряду та Адміністрації Президента Башара Асада. Нагадаємо, в містечку Хула 25 травня 2012 р. відбулося вбивство більше 100 мирних жителів, відповідальність за яке опозиція і сирійський уряд намагаються покласти один на одного.

Зараз в Раді Безпеки ООН знову готуються до голосування по Сирії. Нагадаємо, в ніч на 11 липня Росія винесла на розгляд РБ ООН свій проект резолюції по Сирії, який передбачає продовження терміну перебування в цій країні міжнародних спостерігачів на три місяці. Як заявило вчора, 12 липня, Міністерство закордонних справ Франції, поширений Росією проект резолюції не відповідає очікуванням міжнародної спільноти.

При цьому сирійська опозиція сподівається, що Росія допоможе переконати Президента Сирії піти у відставку. Як відомо, Росія та Іран залишаються головними союзниками Президента Сирії на світовій арені і не підтримують позицію США і їхніх союзників, що вимагають його негайної відставки. Крім того, США і ЄС проти участі Ірану в мирному врегулюванні в Сирії.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що Росія не буде постачати Сирії нові види зброї, поки там не стабілізується ситуація. Проте 11 липня стало відомо, що Росія виконає контракт на поставку в Сирію систем протиповітряної оборони, який був укладений ще в 2008 р.

Перемовини з Асадом, на які світова спільнота делегувала спеціального посланника ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннана завершилися 9 липня. За їхніми підсумками Асад закликав підтримати мирний план Аннана, а той, у свою чергу, назвав переговори з Президентом Сирії конструктивними. Після цього Аннан зустрічався в Тегерані з керівництвом Ірану на тему Сирії, залишившись задоволеним переговорами і там.

Зазначимо, нещодавно сирійський Президент вперше визнав, що в країні йде повномасштабна війна. А 5 липня ц.р. голова наглядової місії ООН в Сирії генерал Роберт Муд заявив, що рівень насильства в країні досяг безпрецедентного рівня і продовжує зростати. Водночас, за словами генсека альянсу Андерса Фог Расмуссена, НАТО не збирається втручатися в конфлікт у Сирії.

У Сирії з березня 2011 р. триває протистояння влади і опозиції. Сирійська опозиція вимагає відставки Президента країни, звинувачуючи урядові сили в масових звірствах щодо мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних терористів". У той час, як сам Асад звинувачує всіх навколо в провалі мирного плану, учасники зустрічі "групи друзів Сирії", яка завершилася в Парижі 6 липня, називають головним винуватцем війни в Сирії Асада. "Друзі Сирії" вважають, що рішенням проблеми був би його відхід від влади і усунення від створення уряду перехідного періоду.