ua en ru

У Каліфорнії поліція заарештувала близько 300 учасників акції "Захопи Окленд"

Автор: RBC.UA
У Каліфорнії поліція заарештувала в суботу, 28 січня, близько 300 людей після того, як учасники антикапіталістичної акції "Захопи Окленд" увірвалися в мерію м.Окленда, влаштували там погром і спалили американський прапор, передає BBC.

У Каліфорнії поліція заарештувала в суботу, 28 січня, близько 300 людей після того, як учасники антикапіталістичної акції "Захопи Окленд" увірвалися в мерію м.Окленда, влаштували там погром і спалили американський прапор, передає BBC.

Також протестувальники спробували захопити будівлю для проведення конгресів і приміщення Асоціації молодих чоловіків-християн.

Акція протесту переросла у безлади, в поліцейських полетіли камені, пляшки та шматками арматури. У відповідь правоохоронці застосували сльозоточивий газ і шумові гранати. У зіткненнях між поліцією і учасниками акції троє поліцейських отримали травми

Повідомляється, що всього в суботній акції антикапіталістів в Окленді брали участь близько 2 тис. осіб.

В суботу в Окленді протягом всього дня спалахували сутички демонстрантів з поліцією, які досягли свого апогею, коли близько двох тисяч людей влаштували марш в центрі міста.

Мер Окленда Джин Куан звернулася до активістів антикапіталістичного руху із закликом припинити використовувати це каліфорнійське місто як "майданчик для ігор".

Це була найбільш масова акція протесту в цьому каліфорнійському місті з листопада минулого року, коли поліція знесла наметовий табір послідовників руху "Захопи Уолл-стріт".

Наприкінці жовтня під час протестів в Окленді поліцейський завдав травму 24-літньому Скотту Олсену - ветерану бойових дій в Іраку. Це подія викликала широкий громадський резонанс в американському суспільстві, яке піддало поліцію критиці за невиправдану жорстокість.

Потім акція "Захопи Окленд" переросла в погроми і зіткнення з поліцією. Деякі учасники протестів почали трощити вітрини магазинів у центрі міста, влаштовувати підпали і наносити на будівлі графіті з "антисоціальними гаслами". Поліції довелося втрутитися, щоб не дозволити насильству поширитися на сусідні вулиці. Поранення отримали п'ятеро демонстрантів і троє поліцейських, не менш 80 чоловік були арештовані.

На початку листопада мітингувальники в розпал демонстрацій на підтримку акції "Захопи Уолл-Стріт" заблокували роботу порту м.Окленда, в результаті чого робота морського терміналу була повністю порушена. Порт Окленда - п'ятий по завантаженості в США.

Рух "Захопи" зародився на початку вересня 2011 р. в Нью-Йорку. З перших днів демонстранти зустріли рішучу відсіч з боку поліції, яка здійснювала масові затримання, не допускаючи збільшення числа учасників протестів.

Найбільш масові протести під гаслом "Захвати Уолл-стріт", крім Нью-Йорка, пройшли в Каліфорнії - в Лос-Анджелесі і Окленді - проте останнім часом антикапіталістичні активісти не влаштовували гучних акцій.

Незабаром хвиля протестів під гаслом "Захопи" накрила світ в глобальному масштабі. Протести проти отримання надприбутків великими компаніями і банками пройшли в Німеччині, Франції, Великобританії. У столиці останньої протестуючим так і не вдалося прорватися на площу перед будівлею Лондонської фондової біржі, і вони закріпилися в сквері біля собору св.Павла, який був змушений закритися. Найбільш лютий опір зустріли поліцейські італійської столиці: на тлі заходів бюджетної економії мирна демонстрація в Римі швидко переросла у безлади. Їх учасники спалили декілька поліцейських машин і протягом майже 10 годин утримували одну з центральних площ міста.

Демонстранти намагаються привернути суспільну увагу до "злочинів фінансової еліти" і закликають до структурних змін в економіці.

У грудні американський журнал Time присвоїв звання "Людина року - 2011" збірному образу світового "мітингувальника". Незалежно від того, чи йде мова про учасників "арабської весни", або активістів руху "Захопи Уолл-стріт", всі ці люди не згодні з диктатом держави або фінансового світу, зробили найбільший вплив на світ у році, що минає, говорилося в прес-релізі Time. На думку редакції, опозиціонери і "незгодні" у багатьох країнах - в Ізраїлі, Чилі, Китаї, Великобританії, Іспанії, США - все більше схильні розглядати хвилювання на Близькому Сході як приклад для наслідування і джерело натхнення для своєї щоденної боротьби.

У свою чергу, артефактами, причетними до руху "Захопи Уолл-стріт", зацікавилися великі музеї та приватні колекціонери. До організаторів і учасників протестів вже зверталися представники музеїв з пропозицією про покупку накопиченого матеріалу або організації тимчасової галереї. А в січні музей Нью-Йорка провів виставку, присвячену рухові.