ua en ru

В економіці єврозони у 2013 р. продовжиться рецесія, - ЄК (відео)

Автор: RBC.UA
Рецесія в економіці єврозони у 2013 році продовжиться, при цьому зростання не буде до 2014 р. З таким прогнозом виступила Європейська комісія (ЄК). При цьому комісар ЄС з фінансової політики Оллі Рен закликав європейські країни не опускати руки і не сповільнювати темпи скорочення бюджетного дефіциту.

Рецесія в економіці єврозони у 2013 році продовжиться, при цьому зростання не буде до 2014 р. З таким прогнозом виступила Європейська комісія (ЄК), повідомляє Euronews.

Читайте також: Єврокомісія представила стратегію боротьби з кіберзлочинністю (відео)

При цьому комісар ЄС з фінансової політики Оллі Рен (на фото) закликав європейські країни не опускати руки і не сповільнювати темпи скорочення бюджетного дефіциту.

"Відновлення рівноваги у європейській економіці, яке набирає обертів, досі чинить тиск на зростання в найближчій перспективі. Якщо підсумувати все, що ми знаємо про поточну ситуацію, то вийде наступне - є дуже погані дані за кінець минулого року, трохи більш обнадійливі за останній час, і зростаюча довіра інвесторів у майбутньому", - зазначив Рен.

Зауважимо, що у 2013 р. криза в Європі може сягнути піку, коли сукупний державний борг у єврозоні перевищить 95,1%.

Торік сукупний ВВП 17 країн єврозони скоротився на 0,6%. Що стосується 2013 р., то у Брюсселі вважають, що втрати складуть ще 0,3%. Тільки в майбутньому році зростання почне відновлюватися (1,4%). При цьому падіння ділової активності буде супроводжуватися збільшенням безробіття, вже в поточному році її рівень перевищить 12%, а це 19 млн жителів Європи.

Читайте також: Єврокомісія перевірятиме бюджети країн єврозони на відповідність правилам ЄС

Тим часом, найбільш постраждалі від кризи країни через режим економії і масових звільнень балансують на межі соціального вибуху. Так, уряд Іспанії цього тижня представив пакет заходів зі стимулювання зайнятості. Хоча грошей у країни немає, офіційне безробіття лякає Мадрид - воно досягло критичного рівня у 26%.

Свіжа статистика виявила стратегічні помилки керівництва ЄС, зауважив глава брюссельського центру європейської політики Ханс Мартенс. "Це - катастрофа не тільки для європейських інститутів, але і для країн-членів. Вони зробили недостатньо для стимулювання зростання та зайнятості у Європі", - резюмував експерт.

Нагадаємо, напередодні Єврокомісія погіршила прогноз щодо ВВП єврозони на 2013 р. на 0,4 п.п. - до мінус 0,3%.


s_n_1500_03

Стосовно країн - учасниць зони євро, найзначніше зниження ВВП у 2013 р. очікується у Греції (-4,4%), на Кіпрі (-3,5%), у Португалії (-1,9%) та Іспанії (-1,4%). Водночас скорочення грецької і португальської економік прогнозується на менш значному рівні в порівнянні з 2012 р. (-6,4% І -3,2% відповідно), тоді як очікування експертів щодо ВВП Іспанії у річному численні не змінилися.

Однак скорочення ВВП Кіпру, на думку фахівців, навпаки, прискориться в порівнянні з 2,3% у 2012 р. Крім того, це єдина країна - учасниця єврозони, чия економіка, згідно із прогнозом ЄК, продовжить скорочення і у 2014 р. - на 1,3%. Тим часом позитивна динаміка ВВП у поточному році очікується в Ірландії (+1,1%), Німеччині (+0,5%) і Франції (+0,1%).

Читайте також: ЄК висловилася проти списання боргу Кіпру в рамках надання фінансової допомоги

Нагадаємо, гендиректор ЄК з економіки і монетарної політики Марко Буті зазначав, що "поліпшення ситуації на фінансовому ринку контрастує з відсутністю зростання кредитування і слабким короткостроковим прогнозом економічної активності". За його словами, однією з основних проблем залишається ринок праці. За прогнозом комісії, безробіття в єврозоні у 2013 р. досягне 12,2%, а число безробітних перевищить 19 млн.

Зростання споживчих цін за підсумками 2013 р. очікується на рівні 1,8%. На думку представників ЄК, на цьому тлі Європейський центральний банк (ЄЦБ) може опустити облікову ставку нижче поточного рівня - 0,75%.

Зазначимо, що прогноз ЄК виявився більш песимістичним, ніж опублікований у січні ц.р. прогноз Міжнародного валютного фонду (МВФ), який очікує скорочення ВВП єврозони на 0,2%.

Читайте також: Єврокомісія офіційно запропонувала запровадити податок на фінансові транзакції в 11 країнах ЄС