ua en ru

У день виборів Україна переходить на зимовий час

Автор: RBC.UA
У неділю, 28 жовтня, о 4:00 стрілки годинника переведуть на годину назад. Таким чином, Україна врегулювала питання переходу на зимовий час.

У неділю, 28 жовтня, о 4:00 стрілки годинника переведуть на годину назад. Таким чином, Україна врегулювала питання переходу на зимовий час.

Вже врахували перехід України на зимовий час і на "Укрзалізниці". Квитки продаються з урахуванням переходу, а зміни у графіку курсування поїздів узгоджені з сусідніми країнами. "Розклад руху поїздів міжнародного сполучення" був відкоригований з закордонними залізничними адміністраціями Росії, Білорусії, Молдови. Тому всі поїзди курсуватимуть за відкоректованим графіком руху ", - зазначили в "Укрзалізниці".

Відновлено також попередній продаж Російською залізницею квитків на поїзди далекого сполучення. Через те, що Держдума РФ розглядала законопрект про перехід Росії на зимовий час РЖД і "Укрзалізниця" були змушені закрити попередній продаж.

Читайте также: Парламенту не радять скасовувати літній час в Україні

Ще минулої зими українському парламенту пропонували відмовитися від осіннього переведення стрілок годинника на годину назад. Уряд пропонував зробити нинішній перехід на зимовий час в Україні останнім. Депутати це питання так і не вирішили.

Ініціатива Кабміну далеко не перша в питанні "переведення стрілок" як уряду, так і народних депутатів. Парламент 20 вересня 2011 р. підтримав проект постанови депутата від Партії регіонів Олега Надоші, яким пропонувалося відмовитися від переведення годинників на зимовий час. Ухвалений проект постанови викликав бурхливу реакцію в суспільстві: проти скасування зимового часу висловлювалися експерти і населення.

У підсумку, глава українського парламенту Володимир Литвин вніс проект про скасування постанови ініційованої Надошею. І вже 13 жовтня іншим регіоналом Вадимом Колесніченком було внесено новий проект постанови - цього разу про скасування літнього часу. Колесніченко запропонував нардепам ввести на території України зимовий час.

У середині жовтня Міністерство економічного розвитку і торгівлі запропонувало своє бачення літочислення на території України - скасувати перехід на літній час.

Зазначимо, що питання про відмову від переведення стрілок годинника в Україні почало активно обговорюватися після того, як переведення часу скасувала сусідня Росія.

Читайте також: Україна перейшла на літній час

Зимовий час є "астрономічним", літній час вводиться в багатьох країнах для економії електроенергії. Терміни дії літнього часу вводяться відповідно до рекомендацій Європейської економічної комісії ООН для гармонізації міжнародних інформаційних систем. Перехід на сезонний час здійснюється в 110 країнах. Літній час використовують близько 80 країн світу. Вперше годинникову стрілку перевели в 1908 р. у Великобританії. У той же час, багато держав Азії живуть за єдиним часом. Так, наприклад, не переводять стрілки годинника Росія, Японія, Китай, а також Казахстан і Киргизія. У США рекомендовано переводити час, проте в деяких штатах цього не роблять.

Деякі дослідники вважають, що перехід на сезонний час негативно відбивається на здоров'ї людей. Проте вчені ще повністю не довели, що біоритми людини при переході на інший час серйозно порушуються. У той же час, британські дослідники встановили: близько 15% населення країн, де переводиться час, сприймають це переміщення стрілок досить важко. Вчені пояснюють це тим, що біологічний годинник людини не може швидко синхронізуватися з переведенням годинників. У деяких людей можуть виникнути не тільки проблеми зі здоров'ям, але і серйозні психічні розлади.