ua en ru

В Австралії невідомі розгромили посольство Сирії

Автор: RBC.UA
Невідомі розгромили посольство Сирії в столиці Австралії - м.Канберра. Приблизно 50 осіб, зірвавши з петель парадні двері, увірвалися в посольство і, розбивши більшість стекол, винесли комп'ютерну техніку, передає Associated Press.

Невідомі розгромили посольство Сирії в столиці Австралії - м.Канберра. Приблизно 50 осіб, зірвавши з петель парадні двері, увірвалися в посольство і, розбивши більшість стекол, винесли комп'ютерну техніку, передає Associated Press.

До приїзду правоохоронних органів зловмисникам вдалося втекти.

У момент нападу невідомих в посольстві перебувало два співробітники, але вони не постраждали.

Нагадаємо, що в ніч з 3 на 4 лютого 2012 р. аналогічний випадок стався в посольстві Сирії в столиці Єгипту - м.Каір, де теж було розграбовано посольство. Зловмисники намагалися влаштувати в посольстві пожежа в знак протесту проти артилерійського обстрілу, але до ранку поліція взяла ситуацію під контроль. Також схожий інцидент стався в Берліні, де близько 20 невідомих увірвалися в будівлю посольства Сирії в ФРН і влаштували погром. При цьому постраждалих також не було.

Подібні інциденти почали відбуватися після того, як західні ЗМІ та ряд арабських телеканалів, що базуються в країнах Перської затоки, напередодні голосування по резолюції в Раді безпеки ООН з посиланням на сірійські правозахисні джерела, що базуються в Лондоні, поширили інформацію про обстріл урядовими військами м.Хомс, в результаті якого нібито загинули більше 200 мирних жителів. Тим часом влада Сирії дану інформацію спростували, заявивши, що "тіла убитих, показані в репортажах телеканалів, належать сирійським громадянам, викраденим і вбитим терористичними угрупованнями, що діють в провінції Хомс".

Сирійські опозиціонери обіцяли провести акції протесту біля посольств і консульств по всьому світу ще 29 січня 2012 р. Організаторами акції виступила сирійська національна рада.

Між тим, напередодні біля американського посольства в Лондоні пройшла демонстрація проти втручання Заходу у справи Ірану і Сирії. Її організувала британська коаліція "Зупиніть війну".

4 лютого при голосуванні за проектом резолюції ООН по Сирії Росія і Китай скористалися правом вето. Решта учасників голосування повністю підтримали проект резолюції, складений за участю Ліги арабських держав. Як заявив постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін після голосування в Раді Безпеки, проект резолюції по Сирії не відображав реалій в цій країні.

У Сирії з березня 2011 р. триває протистояння влади і опозиції. Через нездатність Дамаску зупинити кровопролиття і небажання впустити в країну групу спостерігачів Євросоюз і США застосували проти Сирії політику розширення економічних санкцій. Так, Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Це, у свою чергу, значно ускладнює всі експортно-імпортні операції. Крім того, на початку вересня 2011 р. Євросоюз ввів ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАД призупинила членство країни в цій організації. 23 січня рада міністрів закордонних справ країн ЄС прийняла рішення про розширення санкцій, накладених на Сірію.

За даними ООН, жертвами протистояння стали вже більше 6 тис. чоловік. Для моніторингу за ситуацією в кінці грудня 2011 р. туди була направлена ​​Місія спостерігачів Ліги арабських держав (ЛАД). За підсумками її роботи 22 січня 2012 р. міністри закордонних справ країн - членів Ліги розробили план мирного врегулювання, який передбачає відставку Президента Сирії Асада та проведення в країні парламентських і президентських виборів. Дамаск ці пропозиції відкинув. Слідом за цим у ряді арабських країн повідомили про припинення участі своїх представників у спостережній місії. 28 січня її робота була повністю припинена у зв'язку із загостренням ситуації в Сирії.