ua en ru

Рівень безробіття в США в листопаді знизився до чотирирічного мінімуму

Автор: RBC.UA
Рівень безробіття в США в листопаді 2012 р. знизився в порівнянні з показником попереднього місяця на 0,2 процентного пункту і склав 7,7%. Такі дані представило Міністерство праці країни. Аналітики чекали, що показник складе 7,9%.

Рівень безробіття в США в листопаді 2012 р. знизився в порівнянні з показником попереднього місяця на 0,2 процентного пункту і склав 7,7%. Такі дані представило Міністерство праці країни. Аналітики чекали, що показник складе 7,9%.

Дані по приросту робочих місць в економіці також виявилися кращими від очікувань. Число робочих місць в несільськогосподарських галузях економіки країни в листопаді 2012 р. порівняно з попереднім місяцем зросло на 146 тис., тоді як аналітики очікували зростання на 93 тис.

Між тим в меншу сторону були переглянуті дані щодо зростання числа робочих місць за вересень-жовтень ц.р. У сумі за ці два місяці кількість робочих місць виросло на 270 тис., а не на 319 тис., як передбачалося раніше (тобто кількість знов створених робочих місць виявилася на 49 тис. менше попередніх оцінок).

Офіційний рівень безробіття в США впав до найнижчої позначки з грудня 2008 р. Проте аналітики відзначають, що ці дані говорять швидше про несприятливу картину на американському ринку праці, оскільки зниження показника безробіття було досягнуто зовсім не завдяки збільшенню числа американців, що працюють, а за рахунок того, що частина працездатного населення зневірилася знайти роботу і припинила активні пошуки, випавши таким чином з офіційної категорії безробітних.

Читайте також: Рівень безробіття в США в жовтні 2012 р. порівняно з вереснем зріс до 7,9%

Найбільша кількість робочих місць було створено в сфері роздрібної зайнятості - 52,6 тис. У сфері бізнес-послуг показник досяг 43 тис. місць, тимчасовий найм збільшився на 18 тис. місць. Занятість у сфері виробництва впала на 7 тис. місць, у будівництві - на 20 тис.

Середня погодинна оплата праці виросла на чотири цента.

Зазначимо, з 1 січня 2013 р. відбудеться автоматичне припинення дії двох законів по американському бюджету. Податкові пільги, прийняті при Буші, скасовуються, а витрати федерального бюджету скорочуються на 600 млрд дол., або 6% американського ВВП. "Фіскальний обрив" продиктований двома законами: законом про податкові пільги 2010 р., а також законом про бюджетний контроль 2011 р. Ситуація може значно погіршити становище в економіці, яка знаходиться не в найкращій формі.

Читайте також: Бернанке закликав керівництво США не допустити "фіскального обриву"

За різними прогнозами, скасування податкових пільг може позбавити роботи 1 млн людей. Тобто рівень безробіття може збільшитися ще на 0,7-0,8%.

Республіканці і демократи в конгресі США ведуть важкі переговори з проблеми так званого "фіскального обриву". Якщо угоди не буде досягнуто, з нового року автоматично і одночасно набудуть чинності підвищення податків і скорочення низки держвидатків. Міжнародні організації прогнозують, що в цьому випадку американська економіка може поринути в повторну рецесію.

Читайте також: Економіка США сильніша, ніж вважалося: квартальний ВВП виріс на 2,7%

А поки ж валовий внутрішній продукт (ВВП) США в III кварталі 2012 р. порівняно з попереднім кварталом виріс на 2,7% в перерахунку на річні темпи (annual rate).