ua en ru

Україна в 2012 р. зменшила транзит газу в Західну Європу на 19,7%

Автор: RBC.UA
Україна за 12 місяців 2012 р. зменшила транзит газу в країни Західної Європи на 19,7% - до 81 млрд 183,14 млн куб. м. Про це повідомляє прес-служба "Укртрансгазу".

Україна за 12 місяців 2012 р. зменшила транзит газу в країни Західної Європи на 19,7% - до 81 млрд 183,14 млн куб. м. Про це повідомляє прес-служба "Укртрансгазу".

Всього за 12 місяців 2012 р. зменшила транзит газу на 14,68% - до 133 млрд 908,82 куб. м.

"Незважаючи на зменшення обсягів транзиту в 2012 році на 19% або 20 млрд куб. м (у Західну Європу, - ред.), наша компанія очікує збільшити чистий дохід порівняно з минулим роком на 3% або 483 млн грн. Проте, ми вийшли на позитивний фінансовий результат не в останню чергу завдяки комплексним заходам щодо економії газу на виробничо-технічні потреби, який було зекономлено по 2012 рік 1,25 млрд куб. м, що у відпускних цінах "Нафтогазу України" становить понад 535 млн грн. Таким чином, незважаючи на всі труднощі, ми утримали у минулому році для "Укртрансгазу" позитивний фінансовий результат", - повідомив голова правління ПАТ "Укртрансгаз" Сергій Винокуров.

Транспортування газу для споживачів України зменшилося на 5,66% - до 48 млрд 760,89 млрд куб. м.

Читайте також: "Газпром" заплатить дорожче за перевезення експортних обсягів газу з України на газопровід Nord Stream

Транспортування газу в країни СНД зменшилося на 0,69% - до 3 млрд 078,10 млн т.

За словами директора Об'єднаного диспетчерського управління ПАТ "Укртрансгаз" Андрія Дацюка, "компанією на 100% виконані всі заявки з транспортування природного газу європейським споживачам".

Нагадаємо, в 2011 р. "Укртрансгаз" збільшив транзит природного газу до 157 млрд куб. м, що на 7 млрд куб. м більше показників 2010 р.

На 2013 р. обсяг транзиту газу через територію України ще не встановлений. Цифра стане відома 25 січня. За словами міністра енергетики і вугільної промисловості Едуарда Ставицького, обсяг транзиту буде не меншим, ніж зазвичай.

Зазначимо, раніше в цьому місяці рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило рейтинг "Нафтогазу", на рівні CCC. При цьому було сказано, що дефолт компанії є реальною можливістю зважаючи на збереження слабкості бізнесу і фінансового стану "Нафтогазу", а також залежності компанії від держави, її єдиного акціонера, в плані своєчасної фінансової підтримки. Агентство вважає, що фінансовий стан компанії може погіршитися в майбутньому через очікуване зниження обсягів транзиту газу.

Читайте також: Україна вдвічі скоротила закупівлі газу в "Газпрому", - Бойко

Зниження транзиту російського газу через територію України пов'язане з запуском транзитних потужностей в обхід нашої країни. Росія вже запустила газопровід "Північний потік", в 2015 році почнеться будівництво "Південного потоку". Ці газопроводи в РФ розглядають як одна з можливостей зменшення значення української ГТС в постачаннях газу європейським споживачам. Зокрема, в "Газпромі" мають намір, після реалізації всіх запланованих газотранспортних проектів ("Південний" і "Північний" потоки), звести значення української ГТС в транзиті російського газу до нуля.

В 11-літній угоді про транзит, яку в 2009 р. підписали "Нафтогаз" і "Газпром" відсутні пункти про мінімальний гарантований обсяг транзиту і штрафні санкції за його невиконання.

Читайте також: "Газпром" доведе газопровід "Південний потік" до Хорватії

ПАТ "Укртрансгаз" - дочірня компанія НАК "Нафтогаз України", провідна компанія з транспортування та зберігання природного газу, 100% акцій якої належить державі. Вона складається з 16 структурних підрозділів на правах філій, промислові об'єкти яких знаходяться в усіх областях України. Обсяг транспортування газу в 2012 р. склав 134 млрд м куб. Загальна довжина газопроводів, які експлуатує підприємство, становить 38,6 тис. км. Кількість газорозподільних станцій становить 1449. Парк газоперекачувальних агрегатів налічує 702 одиниці, загальною потужністю 5440 МВт. Вони розміщені на 71 компресорної станції, у складі яких перебуває 108 компресорних цехів. Крім того, ПАТ "Укртрансгаз" має одну з найпотужніших у Європі мереж підземних сховищ газу (ПСГ), загальна активна місткість газосховищ становить 31 млрд куб. м.