ua en ru

Україна перевірить все насіння на наявність ГМО, - Мінагрополітики

Автор: RBC.UA
Україна перевірить усе насіння на наявність ГМО. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна перевірить усе насіння на наявність ГМО. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми розпочали масову перевірку насіння, яке виробляється та імпортується нашими компаніями. Це пов'язано зі скандалом у Європі", - сказав Присяжнюк.

По темі: Україна підписала угоду про відповідальність за використання і переміщення ГМО

Він наголосив: "Ми вже запросили відповідних фахівців міжнародного рівня і проведемо необхідні консультації та наукову конференцію, щоб детально обговорити тематику генномодифікованої інженерії. За попередніми оцінками, для прийняття рішення і проведення тотального аналізу буде необхідно три місяці".

Читайте також: Площа посівів ГМО-культур у світі в 2011 р. виріс на 8% - до 160 млн га

У свою чергу, головний санітарний лікар Анатолій Пономаренко зазначив, що відомство вживає усіх необхідних заходів для перевірки наявності ГМО у тому числі у продуктах харчування, зокрема дитячого харчування, щоб унеможливити негативні наслідки, в тому числі онкологічні захворювання.

Читайте також: Україна веде переговори з Чиказькою товарною біржею про введення ф'ючерсів на соняшник, ячмінь і кукурудзу

Нагадаємо, в березні ц.р. Президент України Віктор Янукович підписав закон, який зобов'язує підприємців реєструвати продукти, що містять ГМО і вперше ввозяться в країну. Крім того, законом з метою здійснення державного контролю за обігом ГМО та продукції, отриманої з використанням ГМО, центральні органи виконавчої влади, відповідальні за виконання цього закону, створюють за відповідними напрямами, мережа випробувальних лабораторії з визначення вмісту ГМО в продукції.

Раніше повідомлялось, що у США і Канаді занепокоїлися планами українського уряду змінити систему маркування харчових продуктів на вміст у них ГМО. Питання викликала пропозиція скасувати мінімальний поріг маркування в 0,9%.