ua en ru

Україна може отримати від Китаю 3,6 млрд дол на заміщення споживання газу вугіллям

Автор: RBC.UA
Китай може надати Україні кредит на 3,6 млрд дол. на програму заміщення споживання газу вугіллям. Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та Держбанк розвитку КНР 13 липня 2012 р. підписали протокол про співпрацю з реалізації програми заміщення споживання природного газу в Україні вугіллям, повідомляє прес-служба Міненерговугілля. З українського боку протокол підписав перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Попович з китайської сторони - уповноважений представник Держбанку розвитку КНР Лю Бо.

Китай може надати Україні кредит на 3,6 млрд дол. на програму заміщення споживання газу вугіллям. Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та Держбанк розвитку КНР 13 липня 2012 р. підписали протокол про співпрацю з реалізації програми заміщення споживання природного газу в Україні вугіллям, повідомляє прес-служба Міненерговугілля. З українського боку протокол підписав перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Попович з китайської сторони - уповноважений представник Держбанку розвитку КНР Лю Бо.

Так, положеннями протоколу передбачається можливість відкриття Держбанком розвитку КНР спеціальної кредитної лінії для фінансування проектів програми заміщення споживання природного газу українським вугіллям на загальну суму 3 млрд 656 млн дол. із залученням китайських технологій.

В рамках програми передбачається реалізувати низку проектів щодо переведення вітчизняних об'єктів теплоенергетики на використання водовугільного палива, а також будівництва заводів по газифікації бурого та кам'яного вугілля.

У ході зустрічі міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко наголосив, що на сьогодні в Україні вже успішно реалізуються спільні з китайською стороною проекти у вугільній галузі та висловив сподівання на розширення такої співпраці.

"Ми розпочинаємо практичну реалізацію домовленостей, досягнутих із керівництвом КНР під час візиту Президента України Віктора Януковича до КНР. Ми вдячні колегам, за проведену в Україні роботу, які після ознайомлення із енергетичною структурою, визначили найбільш ефективні проекти для впровадження з допомогою китайських технологій", - сказав він.

В свою чергу уповноважений представник Державного банку розвитку КНР Лю Бо відзначив перспективу у взаємовигідній співпраці із Міненерговугілля. Він зазначив, що найближчим часом під час візиту керівництва банку буде продовжено діалог щодо відкриття Держбанком розвитку КНР спеціальної кредитної лінії для фінансування проектів програми заміщення споживання природного газу українським вугіллям.

Раніше Верховна Рада України дозволила Кабінету міністрів залучитикитайський кредит на 24,3 млрд грн для аграрного сектора.

Як повідомлялось, 26 червня ц.р. НБУ підписав з Народним банком Китаю трирічний договір про валютні свопи на суму 15 млрд юанів (2,36 млрд дол.). За словами голови НБУ Сергія Арбузова, всі 15 млрд юанів валютного свопу з Китаєм будуть задіяні українськими підприємствами. Коментуючи закиди щодо більшої вигоди від свопу з Китаєм для самого Китаю, позаяк Україна більше купує в цієї країни, ніж продає їй, Арбузов заявив, що якщо для українських підприємств не будуть знайдені зручніші механізми для розрахунків, то країнам не вдасться вийти на заявлені обсяги товарообігу в 10 млрд дол. "Якщо ми злегшимо процедуру обміну, то я думаю, що й наші експортери краще будуть працювати. Я вважаю, що обсяги будуть наростати, не тільки по імпорту, а й по експорту. Наші експортери уникають додаткових курсових ризиків", - заявив Арбузов.

Відзначимо, у березні 2012 р. міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що Китай дуже зацікавлений в інвестиціях в Україну, тому Україна буде шукати нові джерела інвестицій у Китаї. Серед основних напрямків для нарощування співпраці між Україною і Китаєм були названі торгівля, енергетика, машинобудування, медицина і фармацевтика, науково-технічна, авіаційна, космічна, освітня та культурна сфери та сільське господарство. Підтвердженням зацікавленості Китаю в українському сільському господарстві стала травнева домовленість про форвардні закупівлі української кукурудзи на суму близько 1 млрд дол.