ua en ru

Україна і РФ приступили до будівництва заводу з виробництва ядерного палива

Автор: RBC.UA
У Смолино Кіровоградської області почалося будівництво заводу з випуску ядерного палива за російськими технологіями для АЕС. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

У Смолино Кіровоградської області почалося будівництво заводу з випуску ядерного палива за російськими технологіями для АЕС. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

У церемонії закладки каменя на будівельному майданчику взяли участь прем'єр-міністр України Микола Азаров, міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко, а також глава Росатому Сергій Кирієнко.

"Будівництво в Україні власного заводу з виробництва ядерного палива потужністю до 800 тепловиділяючих збірок на рік дозволить на 100% забезпечити всі енергоблоки АЕС з реакторами типу ВВЕР-1000 паливом українського виробництва і виключити ризики недопоставок палива. Таким чином, це будівництво є найважливішим кроком щодо забезпечення енергетичної безпеки України. Проект будівництва заводу з виробництва ядерного палива в цілому корисний для України як з економічної, так і соціальної точок зору", - повідомили в прес-службі Міненерговугілля.

В міністерстві також відзначили, що реалізація проекту дозволить побудувати сучасне високотехнологічне підприємство з розвиненою інфраструктурою і соціальною підтримкою регіону. "Згідно із затвердженим урядом техніко-економічним обґрунтуванням будівництва заводу, пайова участь у розвитку інфраструктури регіону становитиме близько 225 млн гривень. Гарантовано будуть створені нові робочі місця. Загальна чисельність працівників при повному розвитку підприємства становитиме близько 400 людей, при цьому не менше третини працівників буде належати до інженерного та висококваліфікованого персоналу", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Рада виділила 97,6 млн грн на реалізацію програми "Ядерне паливо"

Україна до 2015 року планує побудувати власний завод з випуску тепловиділяючих складок (ТВС) для українських АЕС за російськими технологіями. Реалізацію проекту здійснює спільне російсько-українське підприємство, створене паливною компанією "ТВЕЛ" (РФ) і державним концерном "Ядерне паливо" (Київ).

Читайте також: СП України, РФ і Казахстану розробить ТЕО видобутку урану в Україні

Нагадаємо, на початку липня ц.р. Кабмін затвердив ТЕО будівництва заводу з виробництва ядерного палива. Зокрема, загальна кошторисна вартість проекту становить 2,36 млрд грн. Будівництво буде розділене на дві черги: у 2012-2015 років і 2016-2020 рр. Крім основних інвестицій, 1,1 млрд грн буде витрачено напридбання технологій виробництва ядерного палива, а 225,75 млн грн вкладені в інфраструктуру селища Смоліне (Кіровоградська обл.), на території якого буде розташований завод.

Читайте також: Міненерговугілля і "Росатом" створять два спільних холдингу - по ядерно-паливного циклу та енергомашинобудуванню

Як заявив в березні ц.р. заступник генерального директора державного концерну "Ядерне паливо" Борис Білик, вартість будівництва заводу з виробництва ядерного палива в Кіровоградській області складе 2,3 млрд грн.,"з яких перша черга становить 1,6 млрд грн, і 700 млн грн - друга черга". За його словами, в ці суми входять будівельно-монтажні роботи, закупівля обладнання, пуско-настановні роботи і т.д. Перша черга планується до запуску в 2015 р., а друга в 2015-2020 рр.

Читайте також: Будівництво енергоблоків Хмельницької АЕС біля Нетішина схвалили в Раді

Відзначимо, рішення про створення ЗАТ "Завод з виробництва ядерного палива" було ухвалене 9 вересня 2011 р., коли український державний концерн "Ядерне паливо" і російський "ТВЕЛ" (паливна компанія "Росатома") підписали відповідний установчий договір. Підприємство знаходиться в Кіровоградській області, українська сторона отримала 50% +1 акція, а російська - що залишилися 50% - 1 акція. В кінці 2011 р. в Україні було зареєстровано спільне з Росією підприємство з виробництва ядерного палива.

Читайте також: Азаров не бачить альтернативи атомній енергетиці в Україні

Потужність фабрікаціонного заводу з виробництва ядерного палива складе 400 т по урану на рік. Перша черга заводу передбачає створення ділянок спорядження тепловидільних елементів (ТВЕЛІВ) і виробництва тепловиділяючих збірок (ТВЗ), створення ділянки для виготовлення ряду комплектуючих, а також передбачає створення ділянки для виготовлення цирконієвих комплектуючих і додаткової інфраструктури. В рамках другої черги будуть створені ділянку для виготовлення паливних таблеток, порошків і додаткова інфраструктура.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook