ua en ru

Україна хоче будувати Трансанатолійскій газопровід

Автор: RBC.UA
Україна готова брати активну участь у будівництві Трансанатолійського газопроводу. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров під час зустрічі з віце-прем'єр-міністром Туреччини Алі Бабаджаном, передає прес-служба Кабінету міністрів України.

Україна готова брати активну участь у будівництві Трансанатолійського газопроводу. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров під час зустрічі з віце-прем'єр-міністром Туреччини Алі Бабаджаном, передає прес-служба Кабінету міністрів України.

"Для нас співпраця в галузі енергетики є надзвичайно важливою, оскільки ми зараз активно займаємося диверсифікацією поставок газу. Тому ми надзвичайно уважно слідкуємо за вашими переговорами з Азербайджаном стосовно будівництва Трансанатолійського газопроводу. Більш того, ми готові брати участь у цьому проекті. Я маю на увазі й фінансову складову і ми готові поставляти труби, компресори та все необхідне обладнання", - Азаров.

Він наголосив, що Україна і Туреччина могли б серйозно координувати свої зусилля у галузі енергетики. Азаров запропонував обговорити співпрацю у цій сфері під час четвертого засідання двосторонньої робочої групи з питань енергетики, що відбудеться найближчим часом у Києві.

У свою чергу віце-прем'єр-міністр Турецької Республіки зазначив, що Україна і Туреччина мають значний потенціал для активізації співпраці в енергетичній галузі. Він також додав, що питання участі України у будівництві Трансанатолійського газопроводу обговорюватиметься на засіданні робочої групи.У понеділок наша делегація приїде до Києва на засідання робочої групи з питань енергетики, на якому ці питання обговорюватимуться більш детально", - сказав Бабаджан.

Нагадаємо, зокрема реалізацію проектів в енергетичній сфері з віце-прем'єром Турції обговорив також міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

У березні повідомлялося, що Туреччина веде переговори з Україною про ряд енергетичних проектів, включаючи використання українських газосховищ.

Меморандум про його будівництво Азербайджан і Туреччина вже підписали в грудні минулого року. Мінімальна пропускна здатність трубопроводу складе 16 млрд куб. м на рік, з них 6 млрд куб. м газу буде поставлятися в Туреччину і 10 млрд куб. м - в Європу. При цьому BP розглядає два основних напрямки поставок - до Італії (газопровід TAP) або Південно-Східну і Центральну Європу, куди входять проекти Nabucco і SEEP (Південно-Східноєвропейський газопровід). SEEP передбачає транспортування газу з Туреччини в країни Східної Європи окремими інтерконекторів, в тому числі в Болгарію, Румунію, Угорщину і Австрію.

Раніше Туреччина заявила, що більше не надає повну підтримку проекту газопроводу Nabucco і робить своїм пріоритетом проект TANAP. "TANAP буде набагато дешевше і простіше реалізувати, ніж Nabucco", - сказав офіційний представник міністерства енергетики Туреччини. "TANAP буде нести тільки газ, який поставлятиметься з Азербайджану, у той час як Nabucco повинен знайти й інші джерела газу для того, щоб бути комерційно життєздатними", - сказав він.

Будівництво газопроводу TANAP необхідне для експорту здебільшого з 50 млрд куб. м газу, які Азербайджан має намір видобувати до 2025 р.