ua en ru

Україна експортувала 5,5 млн т зерна в I кварталі 2012-2013 МР

Україна експортувала 5,5 млн т зерна в I кварталі 2012-2013 МР експорт
Автор: RBC.UA
Експорт зерна з України в липні-вересні 2012 р. склав 5,5 млн т, повідомляє прес-служба Української аграрної конфедерації (УАК).

Експорт зерна з України в липні-вересні 2012 р. склав 5,5 млн т, повідомляє прес-служба Української аграрної конфедерації (УАК).

Зокрема, експортовано 2,6 млн т пшениці (з неї 1,9 млн т I-III класів), 1,45 млн т кукурудзи і 1,35 млн т ячменю. Крім того, з України за цей період експортовано 600 тис. т рапсу і 160 тис. т сої.

Читайте також: Мінагрополітики підвищило прогноз експорту зернових в 2012-2013 МР до 21 - 23 млн т

"Примітно, що поточний обсяг експорту пшениці наближається до передбачених меморандумом 80% від певної балансом загальної кількості експорту пшениці (4,0 млн т) з урожаю 2012 р. Після досягнення фактичного експорту пшениці з України 3,2 млн т уряд і експортери повинні приступити до переговорів про узгодження своїх подальших дій на ринку цієї культури. Таким чином, трейдери можуть вільно експортувати ще тільки 600 тис. т пшениці, це близько 10 днів роботи", - відзначив генеральний директор УАК Сергій Стоянов.

Як раніше повідомляв міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк, станом на 21 вересня ц.р. Україна експортувала близько 1,2 млн т пшениці. Міністр підкреслив, що у 2012-2013 маркетинговому році в Україні не має потреби запроваджувати обмеження на експорт пшениці. При цьому Присяжнюк спрогнозував, що продажі пшениці на світовий ринок будуть сповільнюватися вже листопаді, коли розпочнуться поставки кукурудзи нового урожаю, експорт якої очікується в обсязі понад 12 млн т.

Також міністр підкреслив, що Україна залишатиметься стабільним партнером на зерновому рику. Він додав, що у поточному році зібрано близько 15,5 млн т пшениці, її прогнозований експорт становитиме не більше 5 млн т. Таким чином, за його словами, Україна зможе забезпечити власну продовольчу безпеку.

Міністр нагадав, що загалом у поточному маркетинговому році Україна розраховує експортувати до 22 млн т зерна.

Читайте також: Експорт пшениці з України склав 2 млн т, - УКАБ

Зазначимо також, що в Україні останні 10 років урожайність кукурудзи щорічно зростає на 230 кг/га. "Якщо подивитися на зростання врожайності за останні 10 років, то, наприклад, по кукурудзі Україна має перше місце у світі серед основних країн-експортерів. Кожен рік за останні 10 років в Україні збільшується врожайність кукурудзи на 230 кг/га. У жодній іншій країні світу цього не відбувається. Якщо ця тенденція збережеться в наступні 10 років, то врожайність кукурудзи зросте мінімум ще на 2,5 т/га, а це означає, що Україна може посісти друге місце у світі з експорту кукурудзи", - сказав президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) Алекс Лісітсса.

Крім того, за його словами, щорічно збільшується також врожайність пшениці на 68 кг/га, соняшнику - 55 кг/га, сої - 68 кг/га. За збільшенням урожайності сої Україна посідає також перше місце у світі.

Як повідомлялося, Україна у 2012 р. зможе експортувати більше 13 млн т кукурудзи.

Читайте також: ВР дозволила залучити китайський кредит на 24,3 млрд грн для аграрного сектора

Раніше Президент Віктор Янукович заявив, що Україна з початку 2012 р. експортувала сільськогосподарської продукції на суму 9 млрд дол., що на 35% більше, ніж за аналогічний період 2011 р. "Цього року виробництво зернових і зернобобових очікується на рівні 46 млн т", - зазначив глава держави. Серед проблем сільського господарства Янукович назвав занадто повільний рух реформ, недотримання норм ведення землеробства і безвідповідальне ставлення до землі, а також імпортозалежність України по деяких видах продовольства.

Президент нагадав, що саме в секторі АПК формується значна частка національного ВВП. За його словами, вітчизняний аграрний сектор демонструє високі темпи зростання - обсяги виробництва сільгосппродукції у цьому році збільшилися у 15 регіонах.

Як раніше заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, зростання попиту на сільгосппродукцію України на 1% здатне забезпечити зростання ВВП на 2,1%.