ua en ru

УДЦР може почати відключення "сірих" мобільних телефонів з 16 лютого

Автор: RBC.UA
Мобільні телефони, які потрапили в «чорний список», можуть бути відключені з 16 лютого 2010 р. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції начальник ДП «Український державний центр радіочастот» (УДЦР) Павло Слободанюк, передає кореспондент РБК-Україна.

Мобільні телефони, які потрапили в «чорний список», можуть бути відключені з 16 лютого 2010 р. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції начальник ДП «Український державний центр радіочастот» (УДЦР) Павло Слободанюк, передає кореспондент РБК-Україна.

П. Слободанюк зазначив, що процедура відключення таких телефонів є законною, і на період відключень УДЦР планує створити довідкову службу. «Вчора були прийняті відповідні зміни ліцензійних умов, в яких зазначено, що у випадку, якщо телефон перебуває в« чорному списку », то має бути припинено обслуговування»
На сьогоднішній день механізм відключення, передбачений Законом «Про телекомунікації», в обов'язковому порядку включає в себе судове рішення як підставу для відключення. Але цей механізм може бути змінений, якщо парламент прийме законопроект, який спростить цю процедуру.
За словами П. Слободанюка, буде відключатися сам апарат, а sim-картка залишиться діючою. П. Слободанюк відзначив, що при відключенні мобільних телефонів залишиться можливість здійснювати дзвінки на номер екстреної допомоги «112» з відключеного телефону.
Також він повідомив, що станом на 11 грудня 2009 р. за дозволом УДЦР до України ввезено 4 млн 162 тис. 983 мобільних телефони і додав, що в 2008 році "білих" мобілок країну ввезли лише 671 тисячу. Станом на 19 листопада від імпорту мобільних телефонів до державного бюджету надійшло 384,5 млн грн, що в 7 разів більше аналогічних показників 2008 року.
Як повідомлялося, НКРЗ 25 березня ц.р. створила єдиний реєстр легально ввезених телефонів для протидії постачання нелегальних і не призначених для ввезення в Україну мобільних телефонів. 5 лютого НКРС заборонила продаж мобільних телефонів, IMEI-коди яких відсутні в узагальненій базі даних УДЦР.
20 жовтня 2009 Український державний центр радіочастот (УДЦР) завершив формування узагальненої бази ІМЕІ-кодів мобільних телефонів. У «білий» список бази даних було внесено 79, 147956 млн. кодів ІМЕІ. З них 76, 239974 млн. - це коди мобільних телефонів, які на 1 вересня 2009 р. працювали в мережах українських операторів, а також продаються на законних підставах і будуть підключені до мереж операторів надалі. У НКРЗ заявляли, що з цього моменту оператори мобільного зв'язку будуть перевіряти IMEI-коди телефонів і відключати незареєстровані телефони від своєї мережі. Оператори зв'язку стверджували, що їм нескладно подати в термін базу абонентських кодів, але заявлені строки останнього етапу (впровадження системи моніторингу IMEI-кодів) нездійсненні. НКРЗ і мобільні оператори домовились про перенесення термінів впровадження системи перевірки IMEI-кодів. "Астеліт" і "Українські радіосистеми" (УРС; TM Beeline) заявляли, що готові до реалізації проекту до кінця цього року, а МТС і "Київстар" - "не раніше початку, а то й середини наступного".
Міністерство внутрішніх справ, у свою чергу, виступає за якнайшвидше введення в дію системи реєстрації IMEI-кодів мобільних телефонів. За словами міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка, до 80% предметів посягань при крадіжках з боку злочинців - це мобільні телефони.
IMEI (International Mobile Equipment Identifier) - число, що складається з 15 цифр, являє собою унікальний номер кожного мобільного телефону стандарту GSM. Встановлюється на заводі при виготовленні і служить для точної і повної ідентифікації пристрою в мережі GSM