ua en ru

УЄФА: Перенесення ігор Євро-2012 з України в іншу країну неможливо

Автор: RBC.UA
Перенесення ігор чемпіонату Європи з футболу з України в іншу країну неможливий. Про це заявив операційний директор Євро-2012 в УЄФА Мартін Каллен. "Це не реалізовується за такий короткий час", - зазначив він, коментуючи ситуацію навколо Юлії Тимошенко і обстановку в Україні після  вибухів, що прогриміли в п'ятницю у Дніпропетровську. За словами Каллена, якщо в якій-небудь країні стає очевидною неможливість проведення першості, то "існує тільки один вихід - задуматися про перенесення турніру на інший рік".

Перенесення ігор чемпіонату Європи з футболу з України в іншу країну неможливий. Про це заявив операційний директор Євро-2012 в УЄФА Мартін Каллен , передає "Росія 24". "Це не реалізовується за такий короткий час", - зазначив він, коментуючи ситуацію навколо Юлії Тимошенко і обстановку в Україні після вибухів, що прогриміли в п'ятницю у Дніпропетровську. За словами Каллена, якщо в якій-небудь країні стає очевидною неможливість проведення першості, то "існує тільки один вихід - задуматися про перенесення турніру на інший рік".

Каллен повідомив, що в УЄФА "щодня уважно спостерігають за обстановкою в Україні". Зараз немає причин для внесення змін у графік Євро-2012, підкреслив він. "Якщо ситуація в країні стане занадто небезпечною, то чемпіонат не слід проводити", - зазначив директор турніру.

Проти бойкоту Євро-2012 в Україні висловився також віце-президент Міжнародного олімпійського комітету, керівник Олімпійської спортивної конфедерації Німеччини Томас Бах. "Бойкоти в минулому довели свою безглуздість і виявилися безуспішними", - зазначив Бах в інтерв'ю радіостанції XP Info. Спорт повинен залишатися "політично нейтральним", тільки це допоможе йому створювати не стіни, але мости між людьми, особливо підкреслив він.

Напередодні повідомлялося, що європейські політики закликають розглянути можливість"певної форми бойкоту" матчів Євро-2012, що відбудуться в Україні, через переслідування Тимошенко. Голова комітету Європарламенту у закордонних справах Ельмар Брок заявив, що ЄС не виключає запровадження санкцій проти "людей з уряду і зі сфери юстиції" України в разі погіршення ситуації з Тимошенко.

Кілька днів тому повідомлялося, що канцлер Німеччини Ангела Меркель може не приїхати на матчі Євро-2012 в Україні через ситуацію, що склалася навколо перебування Тимошенко в Качанівській колонії.

Голова Соціал-демократичної партії Німеччини Зігмар Габріель закликав політиків бойкотувати проходять ігри в Україні, щоб не сидіти на стадіонах поруч з "директорами тюрем і співробітниками спецслужб".

У той же час правозахисна організація Amnesty International висловилася проти повного бойкоту чемпіонату. Віце-президент Німецького футбольного союзу Райнер Мілковайт заявив в інтерв'ю газеті Thüringer Allgemeine, що бойкот у першу чергу вдарить по гравцям і вболівальникам.

Президент мюнхенської "Баварії" Улі Генесс вважає, що не лише політики, але й футбольні функціонери й гравці мають сказати критичне слово щодо ситуації з правами людини в Україні. Генесс припустив, що футболісти "достатньо мудрі, аби сформувати власну позицію". З чіткими словами критики української влади має виступити й президент УЄФА Мішель Платіні, вважає Генесс.

Водночас чемпіон світу з боксу Віталій Кличко, популярний і відомий серед німецької публіки, висловився проти бойкоту Євро-2012 в Україні. "Він має відбутися. Навпаки, це хороша нагода привернути увагу світової громадськості до проблем у нашій країні", - підкреслив він. Боксер додав, що виступає проти політизації спорту. Втім й спортсмени, які приїдуть туди на змагання, каже він, мають бути обізнані з політичною ситуацією в країні.

В той же час міністр внутрішніх справ Німеччини Ганс-Петер Фрідріх виступив проти бойкоту майбутнього в Україні Євро-2012. У свою чергу депутат бундестагу Дагмар Фрайтаг впевнена, що спорт повинен втручатися в політику у випадках особливо грубих порушень і піднімати свій голос. Німецький футбольний союз (DFB) також вважає, що за допомогою використання спорту як засобу тиску навряд чи можна вплинути на справу Тимошенко.

У Генеральній прокуратурі України (ГПУ), за попередніми результатами перевірки, не підтверджують інформацію про побиття Тимошенко співробітниками харківської колонії. За словами Тимошенко, під час перевезення її з Качанівської колонії в лікарні 20 квітня один із співробітників колонії вдарив її кулаком в живіт. Після цього екс-прем'єр втратила свідомість і прокинулася вже в лікарні. 27 квітня в Інтернет потрапили фото Тимошенко, на яких вона демонструє сліди побоїв, які отримала в Качанівській колонії. Тимошенко також заявила, що з 20 квітня вона перестала приймати їжу, проте в ГПтС заявили, що екс-прем'єр голодування не оголошувала, хоча і відмовляється підтвердити це письмово.

Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. З переведенням до колонії здоров'я Тимошенко значно погіршилося. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р.