ua en ru

До бойкоту Євро-2012 приєднується все більше країн Заходу, а УЄФА заявив про відсутність власної позиції (відео)

Автор: RBC.UA
УЄФА - Європейський союз футбольних асоціацій - вчора, 2 травня, заявив, що не має наміру втручатися у внутрішньополітичні питання і не має позиції щодо політичної ситуації в Україні.

УЄФА - Європейський союз футбольних асоціацій - вчора, 2 травня, заявив, що не має наміру втручатися у внутрішньополітичні питання і не має позиції щодо політичної ситуації в Україні. Про це повідомляє BBC.

"УЄФА твердо вірить, що незалежність від політичних міркувань абсолютно необхідна, щоб футбол завжди був для людей грою, надією і радістю, незалежно від політичної ситуації в країні", - сказано в заяві УЄФА.

Невтручання у політику і незалежність від політичних впливів є важливою умовою розвитку футболу, нагадує керівництво УЄФА.
Тим часом, все більше світових лідерів відмовляються від поїздок в Україну до вирішення ситуації навколо екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Про бойкот матчів Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році в Україні заявили австрійський і голландський уряди. Також канцлер ФРН Ангела Меркель офіційно підтвердила інформацію, що не стане відвідувати Євро-2012 в Україні, якщо ситуація навколо Тимошенко не зміниться. Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу "не має наміру" відвідувати Україну під час чемпіонату Європи з футболу, якщо Україна не зробить кроків для вирішення ситуації навколо Тимошенко. Раніше комісар Євросоюзу з питань юстиції Вівіан Редінг оголосила про те, що не поїде на церемонію відкриття Євро-2012.

Бельгія також приєдналася до ряду держав Євросоюзу, які оголошують бойкот української частини Євро-2012. Міністр закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерс в інтерв'ю місцевому радіо RTBF заявив: у Брюсселі констатують, що "українська влада вдалася до неприпустимого поводження з Юлією Тимошенко". "Ми повинні чинити тиск для того, щоб ця влада довела, що вона готова йти в правильному напрямку - перш за все, надаючи належну медичну допомогу, право на відвідування, і не тільки Юлії Тимошенко, а й іншим в'язням", - підкреслив він. Міністр зазначив, що його держава надасть саме "політичний бойкот", тому що бельгійська збірна не пройшла у фінал європейського чемпіонату з футболу.

У той же час президент Європейської народної партії Вілфрід Мартенс закликає не до бойкоту, а до протестів під час матчів Євро-2012 в Україні. Аналогічної позиції дотримується і депутат Європейського парламенту з групи народних партій Міхаель Галер. Він закликав європейських політиків не бойкотувати Євро-2012, а їхати в Україну на чемпіонат і віддалитися від українського керівництва, розділяючи трибуни з простими вболівальниками.

Критикує заклики до бойкоту і Президент Польщі Броніслав Коморовський. Він вважає, що заклики бойкотувати Євро-2012 в Україні "абсолютно неадекватні", і можуть привести до обрання Києвом іншого, неєвропейського зовнішньополітичного курсу. Коморовський підкреслив, що "Євро-2012 не є власністю того чи іншого українського політика, а шансом для всього народу, для української держави - ​​показати себе з кращого боку". Польський лідер підкреслив, що бойкот української частини Євро-2012 зашкодить також і Польщі.

Крім цього європейські політики вирішили бойкотувати саміт держав Центральної Європи, що має відбутися 11-12 травня 2012 р. в Ялті. Від участі в Ялтинському саміті вже відмовилися Президенти Естонії, Австрії, Чехії, Німеччини, Італії та Словенії. Як відзначили в Міністерстві закордонних справ України, Президенти Німеччини, Чехії, Словенії, Австрії та Італії заздалегідь повідомили, що не зможуть приїхати на саміт. Раніше представник чеського Президента Вацлава Клауса повідомив, що Клаус скасував візит в Україну через ув'язнення Тимошенко. У саміті в Ялті не буде брати участі також Президент Болгарії Росен Плевнеліев. У його адміністрації заявили: "Одна з причин, по якій Росен Плевнеліев не поїде в Ялту, - це справа колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко". Також правоцентристська опозиційна парламентська коаліція звернулася до влади в Софії з закликом бойкотувати Україна через ставлення до Тимошенко.

Крім цього міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле заявив, що "невдала" реакція України на стурбованість європейських політиків через стан здоров'я Тимошенко може загрожувати угоді про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Раніше повідомлялося, що Великобританія не ратифікує угоду про асоціацію між Україною та ЄС до звільнення лідерів опозиції. Також Чехія не ратифікує угоду про асоціацію з Україною, заявив міністр закордонних справ Чеської Республіки Карел Шварценберг. "Зараз ні. Я думаю, що в інший час так, але не зараз. Пізніше", - зазначив Шварценберг на питання про те, чи буде ратифіковано цю угоду.

Європейський союз розглядає тюремний строк Тимошенко, як політично мотивований. Європейська влада також серйозно стурбована чутками про погіршення здоров'я колишнього прем'єр-міністра і побиття її тюремними охоронцями. За словами Тимошенко, під час перевезення її з Качанівської колонії в лікарні 20 квітня один зі співробітників колонії вдарив її кулаком у живіт. Після цього екс-прем'єр втратила свідомість і прокинулася вже в лікарні. 27 квітня в Інтернет потрапили фото екс-прем'єра, на яких вона демонструє сліди побоїв, які отримала в Качанівській колонії. Тимошенко також заявила, що з 20 квітня вона перестала їсти, проте в ДПтС заявили, що екс-прем'єр голодування не оголошувала, хоча і відмовляється підтвердити це письмово.

У Генеральній прокуратурі України (ГПУ), за попередніми результатами перевірки, не підтверджують інформації про побиття Тимошенко співробітниками харківської колонії. 28 квітня Державна пенітенціарна служба України (ДПтС) повідомила, що підшкірні гематоми у Тимошенко з'являються періодично ще з серпня 2011 р.

Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. З переведенням до колонії здоров'я Тимошенко значно погіршилося. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму більше 1,5 млрд грн.

Ще одну кримінальну справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) 29 березня ц. р. було передано в суд і зараз там розглядається.