ua en ru

Землетрус в Японії: Метрове цунамі досягло берегів країни (фото)

Автор: RBC.UA
Біля узбережжя японського острова Хонсю стався потужний землетрус магнітудою 7,3-7,4. За даними сейсмологів, епіцентр розташований приблизно за 460 км на північний схід від Токіо, однак потужні поштовхи відчуваються в столиці та інших містах - Камаїсі, Офунато, Ісиномакі. Метрова хвиля вдарила по префектурі Міягі.

Біля узбережжя японського острова Хонсю стався потужний землетрус магнітудою 7,3-7,4. За даними сейсмологів, епіцентр розташований приблизно за 460 км на північний схід від Токіо, однак потужні поштовхи відчуваються в столиці та інших містах - Камаїсі, Офунато, Ісиномакі.

За повідомленням телеканалу NHK TV, струси морського дна стали причиною цунамі. Метрова хвиля вдарила по префектурі Міягі. По сусідству з Міягі розташована префектура Фукусіма, де знаходиться сумно знаменита АЕС. У прилеглих до моря районах оголошено тривогу, з найбільш небезпечних місць йде евакуація населення, повідомляє BBC.

Представники компанії Tokyo Electric вже заявили, що системи охолодження реакторів на АЕС працюють без перебоїв і підземні поштовхи на них ніяк не вплинули.

На думку експертів Геологічної служби США, іншим країнам басейну Тихого океану цунамі не загрожує.

Тим часом через кілька хвилин після першого землетрусу пішов новий, менш потужний удар. Магнітуда так званого афтершока, за даними Геологічної служби США, склала 6,2.

У липні 2012 р. була оприлюднена доповідь експертів під керівництвом професора Токійського університету Йотаро Хатамури. У ньому наголошувалося, що вжиті урядом після аварії на "Фукусімі" кроки по забезпеченню безпеки ядерних реакторів не дозволять впоратися з такими великими і комплексними природними явищами, як землетрус, цунамі і виверження вулкана.

Автори доповіді рекомендують уряду Японії негайно розглянути низку додаткових заходів, які дозволять підвищити безпеку ядерних об'єктів.

Читайте також: Термін експлуатації ядерних реакторів в Японії обмежать сорока роками

Нагадаємо, в березні 2011 р. в Японії стався потужний землетрус магнітудою 9,0, після чого на узбережжя країни обрушилося цунамі. Жертвами стихії стали близько 20 тис. чоловік.

Природні катаклізми спричинили аварію на АЕС "Фукусіма-1". На станції сталося декілька вибухів, які призвели до витоку радіації. 16 грудня 2011 р. японська влада оголосила про закінчення операції зі стабілізації ситуації на АЕС. Експерти визнають: на повну вивантаження палива з реакторів піде не один десяток років.

Раніше у вересні прем'єр-міністр країни Йосіхіко Нода схвалив стратегію, яка передбачає повну відмову від атомної енергетики до 2040 р. Однак, прийняття стратегії було відкладено.

Читайте також: Японія відклала ухвалення стратегії щодо відмови від атомної енергетики до 2040 р