ua en ru

Тігіпко: МВФ не надає механізм по реструктуризації боргу

Автор: RBC.UA
На сьогоднішній день Міжнародний валютний фонд (МВФ) не надає механізм про реструктуризацію боргу. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр України, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко сьогодні після закінчення ХІІІ з'їзду Партії регіонів, передає кореспондент РБК-Україна.

На сьогоднішній день Міжнародний валютний фонд (МВФ) не надає механізм про реструктуризацію боргу. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр України, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко сьогодні після закінчення ХІІІ з'їзду Партії регіонів, передає кореспондент РБК-Україна.

"Такого механізму сьогодні немає (реструктуризації боргу). У МВФ немає такого, щоб він реструктуризував борги. Не такі це великі борги, щоб ми не змогли їх оплатити. Тим більше, що частина з цих боргів, платитиме НБУ з валютних резервів", - сказав Тігіпко.

Нагадаємо, 15 березня перший заступник міністра економрозвитку і торгівлі Вадим Копилов заявив, що Україна веде переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ) про реструктуризацію боргу в розмірі 3 млрд дол.

До цього прем'єр-міністр Україна Микола Азаров заявляв, що уряд не веде переговорів з МВФ про реструктуризацію боргу. Раніше Азаров заявляв, що Україна попросить МВФ рефінансувати борг, погашення якого припадає на 2012 г, новим кредитом в рамках програми stand-by. За словами Азарова, якщо МВФ не зможе надати другий транш кредиту stand-by, то Україні буде мати право ставити питання про те, щоб МВФ не наполягав на погашенні заборгованості, яка утворилася в 2008 р.

Крім того Азаров доручив міністру фінансів Юрію Колобову їхати в березні до Вашингтона на переговори з МВФ щодо двостороннього співробітництва. Чи будуть стосуватися ці переговори реструктуризації боргу Україна не відомо.

В останнє місія МВФ працювала в Україні восени минулого року, після чого взяла паузу для відпрацювання технічних питань. А 5 березня главою місії МВФ в Україні замість Таноса Арванітіса був призначений колишній керівник місії фонду в Білорусії Кріс Джарвіс.

Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол під ставку 3,5% річних. Термін дії програми становить 2,5 року. Одразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол Рішення про виділення другого (і останнього) траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол рада директорів МВФ прийняла 22 грудня 2010 р.

У 2011 р. транші МВФ Україна не отримувала. Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальних кредити в розмірі приблизно 1,5 млрд дол кожен в рамках програми stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол через порушення погоджених з фондом термінів проведення пенсійної реформи (вступила в силу з 1 жовтня) та підвищення тарифів на газ.