ua en ru

Суд у США зобов'язав Samsung виплатити Apple більше 1 млрд дол. за порушення патентів

Автор: RBC.UA
Федеральний суд штату Каліфорнія ухвалив, що південнокорейська компанія Samsung порушила низку патентів компанії Apple і зобов'язав її виплатити американському конкурентові 1,05 млрд дол. компенсації.

Федеральний суд штату Каліфорнія ухвалив, що південнокорейська компанія Samsung порушила низку патентів компанії Apple і зобов'язав її виплатити американському конкурентові 1,05 млрд дол. компенсації. Про це повідомляє Reuters.

Суд визнав, що при створенні ряду продуктів південнокорейська компанія незаконно використовувала такі технології Apple як "bounce-back", (картинка відскакує назад в момент, коли користувач прокручує її до кінця) і "pinch-to-zoom" (можливість збільшувати картинку рухом двох пальців по екрану). Також суд порахував, що Samsung навмисно копіювала дизайн своїх пристроїв з iPhone і iPad.

Провини Apple в порушенні патентів Samsung суд не знайшов.

Представники Samsung заявили, що рішення суду вдарить не тільки по південнокорейській компанії, але і по американському споживачеві. "У нього буде гірший вибір. На ринку буде представлено менше інновацій, а ціни зростуть", - заявила прес-секретар Samsung Миру Янг, додавши, що цей процес не останнє слово в юридичному протистоянні компаній. Вона нагадала, що розгляд патентного спору триває в судах кількох країн.

Як відзначають експерти, рішення федерального суду Каліфорнії - вкрай вдалий результат для компанії Apple, яка вже є одним з лідерів на ринку смартфонів і планшетних комп'ютерів. Він створює прецедент, який в майбутньому дозволить Apple подати в суд на інших виробників мобільних пристроїв, що використовують платформу Android.

Відразу після винесення вердикту суду представники компанії Apple заявили, що готують нову справу проти південнокорейської компанії з метою домогтися заборони продажу пристроїв Samsung - смартфонів Galaxy і планшетних комп'ютерів Galaxy Tab - на ринку США.

Варто також відзначити, що раніше на цьому тижні суд в Південній Кореї визнав обидві компанії винними в порушенні патентів, заборонивши продавати ряд пристроїв обом компаніям, у тому числі iPhone 3GS, iPhone 4 (Apple) і смартфон Galaxy 2 (Samsung).

Нагадаємо, найбільші технологічні гіганти ведуть патентну війну вже не перший рік. Перший судовий позов був поданий з боку американської корпорації в квітні 2011 р., коли вона звинуватила Samsung у копіюванні дизайну своїх пристроїв. При цьому Samsung подав ряд зустрічних позовів в декількох країнах, включаючи США, Німеччину і Австралію.

Samsung є одним з основних суперників Apple Inc. в боротьбі за першість на ринку смартфонів і планшетних комп'ютерів. Гаджети південнокорейської компанії працюють на платформі Android, яка на даний момент є найпопулярнішою в світі операційною системою для мобільних пристроїв, обігнавши iOS від Apple, Windows Mobile від Microsoft, BlackBerry OS від Research in Motion (RIM) і Symbian від Nokia.

Apple - американська компанія, яка займається виробництвом програмного забезпечення, персональних комп'ютерів, аудіоплеєрів і телефонів. Компанія реалізовує частину своєї продукції через власну мережу магазинів, які розташовані у США, Канаді, Великій Британії, Японії та інших країнах. На компанію працюють близько 35 тис. чоловік. Штаб-квартира корпорації знаходиться в м.Купертіно (штат Каліфорнія). Чистий прибуток корпорації у II кварталі 2011-2012 фінансового року, що завершився 31 березня 2012 р., збільшилася вдвічі, порівняно з показниками річної давності, і досяг 11,6 млрд дол.

Samsung Electronics - флагман промисловості Південної Кореї і світовий лідер у виробництві напівпровідників, телекомунікаційного та цифрового обладнання. Компанія займає провідні позиції на світових ринках РК-дисплеїв і мікрочіпів пам'яті Dram і Nand. У II кварталі 2012 р., в порівнянні з минулим роком, компанія збільшила операційний прибуток на 79% - до 6,7 трлн вон (5,9 млрд дол.). Виручка склала близько 47 трлн вон (41,4 млрд дол.). В той же час чистий прибуток Samsung Electronics у II кварталі 2012 р. виріс на 48% і склав 4,5 млрд дол.