ua en ru

Суд у Кельні оголосив релігійне обрізання злочином

Автор: RBC.UA
Районний суд Кельна визнав кримінальним злочином обрізання з релігійних причин. Немедичні обрізання є "серйозним і незворотним втручанням у цілісність людського тіла", - ідеться в рішенні суду.

Районний суд Кельна визнав кримінальним злочином обрізання з релігійних причин, пише Financial Times Deutschland.

Немедичні обрізання є "серйозним і незворотним втручанням у цілісність людського тіла", - ідеться в рішенні суду. Суд розглядав справу, в якій звинувачувався мусульманський лікар, який зробив обрізання 4-річному хлопчикові на прохання батьків. Через кілька днів, рана дитини почала кровити і він потрапив до лікарні. Місцева влада ініціювала розслідування інциденту, який закінчився категоричним рішенням суду. Суд Кельна створив прецедент, який може вплинути на медичну практику по всій країні.

Можлива повсюдна заборона обрізання в Німеччині викликала бурю протесту серед місцевих громад мусульман та іудеїв, які назвали рішення суду "серйозним зазіханням на свободу релігії". Однак жодна з організацій поки що не зробила офіційної заяви, пославшись на необхідність прискіпливо вивчити аргументи суду.

Тисячі хлопчиків проходять обрізання в Німеччині кожен рік, в основному, з релігійних причин.

"Це рішення надзвичайно важливо, перш за все, для лікарів, тому що вперше в них з'явилася правова визначеність, - повідомив виданню професор університету Пассау Холм Пуцко. - Це рішення може не тільки вплинути на майбутні правові положення, але і може привести до змін у постраждалих релігіях, в тому, що стосується дотримання основних прав дітей".

Рішення суду виглядає дуже суперечливим, і експерти очікують, що питання буде в кінцевому підсумку визначатися Федеральним конституційним судом.

Обрізання - невід'ємна частина іудаїзму і мусульманства. Тора наказує проводити обряд обрізання на восьмий день після народження хлопчика. У мусульманській традиції його прийнято здійснювати в дитячі роки.

У США більшість хлопчиків проходять обрізання незабаром після народження, незалежно від їхньої релігії. Як повідомлялося, для мешканця американського штату Кентуккі Філліпа Сітона обрізання на операційному столі закінчилося несподівано - хірурги видалили йому статевий орган. Німецькому громадянинові Карлу Шпандлу не пощастило в операційній двічі. Перший раз, коли йому довелося зробити термінову пластичну операцію на статевому органі, а другий - коли йому в кінці цієї операції зробили обрізання, навіть не питаючи його дозволу.