ua en ru

США евакуюють дипперсонал з посольств в Тунісі та Судані

Автор: RBC.UA
Державний департамент США розпорядився евакуювати з посольств в Тунісі та Судані співробітників, без яких диппредставництва зможуть продовжити свою роботу.

Державний департамент США розпорядився евакуювати з посольств в Тунісі та Судані співробітників, без яких диппредставництва зможуть продовжити свою роботу.

У Вашингтоні побоюються за безпеку своїх співгромадян в країнах, охоплених протестами проти образи ісламу в американській кінострічці.

Читайте також: Фільм про пророка Мухаммеда спровокував хвилю протестів мусульман (відео)

Напередодні влада Судану відповіла відмовою на пропозицію США організувати охорону свого посольства силами морської піхоти. Хартум заявив, що не потребує сторонньої допомоги, але у Вашингтоні дивляться на ситуацію абсолютно інакше.

Читайте також: Обама розпорядився посилити охорону дипмісій США по всьому світу після вбивства посла в Лівії

У п'ятницю, 14 вересня, троє американців загинули в Судані при нападі розлючених мусульман на посольство США. У той же день гнів віруючих обрушився і на представництва Німеччини та Великобританії. Двома днями раніше, 12 вересня, відбувся напад на американську дипмісію в Тунісі. З тих пір Держдепартамент закликав своїх співгромадян утриматися від відвідування арабської країни.

По темі: Німеччина закриває посольства в мусульманських країнах (відео)

Тривогу за безпеку з співвітчизників в арабській світі висловила і влада Канади. В якості тимчасового заходу з 16 вересня були закриті посольства цієї країни в Судані, Лівії та Єгипті. Найближчий союзник США побоюється нападів, відповідальність за які напередодні взяла на себе "Аль-Кайєда".

Початок хвилі антиамериканських протестів поклала атака на будівлю посольства США в Лівії 11 вересня, в результаті якої були вбиті посол США в Лівії Кріс Стівенс і ще троє співробітників Держдепартаменту. Згодом до хвилі протестів стали приєднуватися все нові мусульманські країни.

У США розпочато розслідування обставин того, як було знято фільм "Невинність мусульман", що викликав вибух обурення у прихильників ісламу. Американським правоохоронцям не вдалося знайти жодної інформації про творця картини Сема Бейсіла. лідство схиляється до думки, що мова йде про псевдонім, за яким ховається американець Накула Басель Накула, який розмістив уривки фільму в Мережі. Правоохоронці США добре знайомі з цією людиною: раніше він притягувався у кримінальній справі, пов'язаній із шахрайством.

Одним з героїв кінострічки "Невинність мусульман" виступає пророк Мухаммед. Засновник ісламу представлений творцями фільму у вкрай відразливому вигляді.