ua en ru

Радбез ООН засудив ядерні випробування в КНДР (фото)

Автор: RBC.UA
Члени Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй (РБ ООН) різко засудили ядерні випробування, проведені Міноборони КНДР вдень 12 лютого в районі міста Санджибаєгам, визнавши їх грубим порушенням резолюцій ООН.

Члени Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй (РБ ООН) різко засудили ядерні випробування, проведені Міноборони КНДР вдень 12 лютого в районі міста Санджибаєгам, визнавши їх грубим порушенням резолюцій ООН.

РБ ОНН вказує, що в резолюції, схваленій одноголосно минулого місяця слідом за випробуванням північнокорейської ракети в грудні минулого року, попереджалося про прийняття "суттєвих заходів" у разі нового ядерного випробування.

"Згідно з цим зобов'язанням члени Ради Безпеки негайно починають роботу над відповідними заходами", - йдеться в заяві Радбезу.

Американський посол в ООН Сьюзан Райс запропонувала посилити санкції проти КНДР у зв'язку з проведеними випробуваннями.

Читайте також: Північна Корея провела ядерні випробування

Нагадаємо, 12 лютого в Північній Кореї стався землетрус магнітудою 4,9. Експерти вказали на рукотворний характер сейсмічного явища, а МАГАТЕ заявило про "нетиповість" землетрусу, після чого було висловлено припущення про проведення випробувань атомної зброї.

Пізніше Пхеньян оголосив про успішне проведення випробування мініатюрного ядерного пристрою. За оцінками представників Міноборони Південної Кореї, потужність вибуху становила від 6 до 7 кілотонн.

Екстрене засідання Ради Безпеки ООН відбулося за ініціативою Сеула.

Читайте також: Обама заявив про необхідність введення міжнародних санкцій проти КНДР

До цього з засудженням ядерних випробувань КНДР виступили представники МАГАТЕ, МЗС РФ, а також генсек ООН Пан Гі Мун. Президент США Барак Обама заявив про необхідність введення міжнародних санкцій проти Пхеньяна. Про намір добиватися введення санкцій щодо КНДР заявила Японія. Рішуче засудив ядерне випробування і Китай. Український МЗС також виступив із засудженням ядерних випробувань в Північній Кореї.

Випробування, проведені 12 лютого, стали третіми в новітній історії КНДР. Пхеньян відзвітував про створення ядерної боєголовки в лютому 2005 р., у жовтні 2006 р. був проведений перший ядерний вибух, у травні 2009 р. випробування повторилися.

Наприкінці січня 2012 р. влада КНДР оголосила про намір провести треті ядерні випробування. Крім цього, Пхеньян мав намір здійснити запуски ракет великої дальності. Позиція Пхеньяну викликала обурення в Південній Кореї і Вашингтона, у відповідь КНДР звинуватила інші держави в підготовці ядерної війни. Після стало відомо про введення в КНДР військового стану.

Читайте також: Північна Корея реалізує "другий і третій заходи" у відповідь на санкції, - глава МЗС КНДР

Санкції відносно Північної Кореї можуть бути прийняті на рівні Ради безпеки ООН. Не виключено, що діяльність північнокорейських громадян, компаній, банків та організацій буде повністю заблокована, що обернеться максимальною ізоляцією республіки від решти світу.