ua en ru

Співдоповідачі ПАРЄ: Янукович повинен сприяти звільненню Тимошенко

Автор: RBC.UA
Рада Європи чекає від Президента України Віктора Януковича політичного втручання у питанні звільнення колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Про це заявили автора рапорту щодо України, естонський депутат Майліс Репс і шведський депутат Марієтта Пурбе-Лундін.

Рада Європи чекає від Президента України Віктора Януковича політичного втручання у питанні звільнення колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Про це заявили автора рапорту щодо України, естонський депутат Майліс Репс і шведський депутат Марієтта Пурбе-Лундін, передає "Польське радіо".

Моніторингова комісія Парламентської асамблеї Ради Європи вважає, що, якщо український касаційний суд не вирішить позитивно проблеми ув'язнених членів попереднього уряду, то Президент Янукович повинен втрутитися сам.

Репс і Пурбе-Лундін представили Національній Асамблеї Ради Європи інформаційну ноту про їх візит до України, зокрема, в Київ і Харків. На їхню думку, літні місяці стануть "переломним періодом" і повинні дати відповідь, яку позицію займе український суд.

У середині місяця Президент України Віктор Янукович в інтерв'ю The Time Magazine заявив, що хоче помилувати Юлію Тимошенко, проте може це зробити тільки після закінчення судового процесу над нею.

"Я не можу діяти поза рамками закону ... Президент не має таких повноважень. Я повинен зробити все по букві закону. Коли це питання (про звільнення Тимошенко) може бути піднятий? Він не може бути піднятий, якщо судовий процес не закінчений. Коли він буде закінчений, коли суди винесуть рішення, включаючи Європейський суд з прав людини, після цього Президент матиме право помилувати. І, коли настане час, існує процедура для цього. Але до тих пір, поки суди не озвучили рішення ..., я не в змозі це зробити", - пояснив Янукович.

Сама ж Тимошенко прохання про помилування подавати не буде. Про це ще в лютому заявив захисник екс-прем'єра народний депутат Сергій Власенко. Також він говорив, що укладена не прийме помилування, якщо Янукович зробить це без прохання.
Також зазначимо, що Юлія Тимошенко могла б вийти на свободу, якби опозиція домоглася декриміналізації статті КК, за якою засуджено екс-прем'єр. Влада ж в цьому питанні твердо наполягла на своєму і в законі про декриміналізації економічних злочинів, який ступив в силу 17 січня, не передбачена гуманізація злочинів, подібних тим, за яке засуджено Тимошенко, незважаючи на те, що опозиція активно виступала за вилучення цієї статті та вдавалася навіть до блокування парламентської трибуни.

Зараз екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Зараз Тимошенко перебуває на лікуванні в лікарні "Укрзалізниці". Касацію у цій справі суд продовжить розглядати 12 липня, після проведення судмедекспертизи. Зазначимо, що вчора Юлія Тимошенко від неї відмовилася.

Також в суді перебуває справа щодо корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ). 7 травня з. р. ГПУ затвердила обвинувальний висновок та направила до суду кримінальну справу про привласнення виділених урядом Тимошенко 22,8 млн грн на закупівлю санітарних автомобілів для Міністерства надзвичайних ситуацій.

Між тим, перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що ГПУ скоро буде готова висунути колишньому прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко звинувачення в організації та фінансуванні вбивства колишнього депутата і бізнесмена Євгена Щербаня. Генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявив, що звинувачення Юлії Тимошенко на замовлення вбивства народного депутата Євгена Щербаня будуть пред'явлені лише при наявності доказової бази. Поки що вона проходить у справі як свідок.