ua en ru

Штурм газового комплексу в Алжирі: Загинули 34 заручника і 15 терористів (фото, відео)

Автор: RBC.UA
В результаті авіаудару по газовому комплексу в Алжирі, проведеним військово-повітряними силами країни, загинули 34 заручників. Також жертвами атаки стали 15 терористів.

В результаті авіаудару по газовому комплексу в Алжирі, проведеним військово-повітряними силами країни, загинули 34 заручників. Також жертвами атаки стали 15 терористів, передає Al Jazeera.

Раніше повідомлялося про двох поранених японських заручників, а також про 25 врятованих заручників. Про подробиці рятувальної операції нічого не повідомляється. До цього з газової станції вирвалися 30 алжирських співробітників і 15 іноземних фахівців. Місцеві джерела також повідомляють, що близько 180 заручників-алжирців працівників газового комплексу Statoil, BP і Sonatrach вирвалися з полону ісламістів. Алжирські бойовики, які утримують газокомпресорну станцію Statoil, BP і Sonatrach в пустелі Сахара, також звільнили близько 600 заручників-алжирців. Також на свободу відпущені четверо іноземців, серед них - громадянин Ірландії.

Співробітники BP потрапили в полон вчора, коли бойовики "Аль-Кайєди" в країнах ісламського Магріба напали на газокомпресорну станцію на родовищі Amenas в пустелі Сахара, що знаходиться під управлінням норвезької Statoil, британської BP і алжирської Sonatrach. Терористи повідомили, що утримують в заручниках 41 іноземця, а умовою збереження їхніх життів є виведення військ з Малі.

Читайте також: Ісламісти, які захопили в заручники співробітників BP в Алжирі, вимагають виведення військ з Малі

Бойові дії в Малі тривають з початку 2012 р. Проти центрального уряду ведуть боротьбу угруповання ісламістів, близьких до "Аль-Кайєди", і озброєні формування народу туарегів. До кінця 2012 р. тимчасова влада Малі зазнала ряду поразок від заколотників і звернулася до ООН з проханням про допомогу. У січні 2013 р. на заклик Малі про допомогу відгукнулися у Франції.

Франція розпочала військову інтервенцію в Малі минулої п'ятниці. З ранку 11 січня на всій території африканської держави діє режим надзвичайного стану. Надати допомогу малійській уряду готуються і в Африканському союзі. Країни Європи з США, зокрема Великобританія і Німеччина пообіцяли, що нададуть уряду Малі лише технічну і гуманітарну допомогу, і в бойових діях участі не будуть.

Читайте також: МКС відкриває справу про військові злочини в Малі

РБ ООН, з свою чергу, одноголосно висловила серйозну заклопотаність складається обстановкою і рішуче засудили вилазки терористичних і екстремістських груп, вказавши на необхідність повного виконання резолюцій РБ ООН по Малі, зокрема, резолюції 2085.