ua en ru

Шойбле: Греції для виходу з кризи потрібна програма реформ економіки

Автор: RBC.UA
Для успішного виходу з кризи Греції необхідна довгострокова програма реформ економіки. Таку точку зору висловив сьогодні міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле на зустрічі МВФ і Світового банку в м. Токіо.

Для успішного виходу з кризи Греції необхідна довгострокова програма реформ економіки. Таку точку зору висловив сьогодні міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле на зустрічі МВФ і Світового банку в м. Токіо, повідомляє Reuters. "Ми вже не раз відзначали, що Греції необхідна підтримка стабільної, стійкої економіки за допомогою довгострокових програм, а не маніпулювання економікою, розраховані на досягнення короткочасного ефекту", - повідомив Шойбле.

Читайте також: МВФ готовий дати Греції два роки на виконання зобов'язань перед кредиторами

Разом з цим Шойбле підкреслив, що не вважає необхідним надавати Греції додатковий час для виконання боргових зобов'язань. "Якими б не були зроблені в цьому напрямі кроки, з вибраного шляху не можна згортати, особливо коли він наполовину пройдений", - підкреслив він.

Як повідомлялось, дефіцит бюджету Греції за перші 9 місяців 2012 р. скоротився на 37,3% до 12,6 млрд євро порівняно з 20,1 млрд євро за аналогічний період минулого року. Скоротити бюджет вдалося завдяки різкому скороченню витрат, які знизилися більш ніж на 13% до 49,4 млрд євро, але доходи бюджету зараз перебувають на рівні 36,7 млрд євро, тоді як необхідний рівень 38 млрд євро. Таким чином, незважаючи на сильне підвищення податків, грецькому бюджету не вистачило 1,3 млрд євро до мети, встановленої в плані по виходу з кризи. Уряд країни пов'язує це з тим, що страйк працівників податкової служби у вересні призвів до того, що податкові надходження були зібрані на 500 млн менше, ніж повинні були, але тепер ця сума перейде на жовтень.

Читайте також: Рівень безробіття в Греції в липні 2012 р. склав рекордні 25,1%

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що її країна і надалі надаватиме підтримку Греції. Меркель відзначила, що Греції вдалося досягти прогресу в справі скорочення дефіциту бюджету. Разом з тим вона додала, що ще багато що належить зробити в області податкової політики і скорочення витрат. Меркель також заявила, що Греція повинна залишитися в єврозоні.

Нагадаємо, аналітики фонду прогнозують, що до 2017 р. держборг Греції скоротиться до 152,8% ВВП, тоді як цільовий показник боргу, обговорений як одна з умов виділення Греції міжнародної фінансової допомоги, становить 137,3% ВВП. Згідно з умовами грецьких кредиторів, країна повинна почати показувати первинний профіцит бюджету в розмірі 4,5% ВВП з 2014 р. і продовжити нарощувати його з метою скоротити держборг до 120% ВВП до 2020 р. Проте МВФ прогнозує, що Греції вдасться домогтися первинного профіциту в 4,5% ВВП лише до 2016 р. "Більш глибока, ніж очікувалося, рецесія і збої в реалізації антикризових заходів ускладнюють процес досягнення амбітних цілей щодо скорочення дефіциту", - говориться в доповіді МВФ.

Греція належить до числа країн, більше за інших постраждали від всесвітньої фінансової кризи. До теперішнього часу суверенний борг балканської странипревишает 170% від її валового внутрішнього продукту (ВВП). 1 серпня парламентська коаліція у Греції повністю узгодила заходи економії в розмірі 11,5 млрд євро в 2013-2014 рр.. Тим самим грецьке керівництво заявило про свій намір виконати вимоги "трійки" без будь-яких зустрічних умов.

У вересні 2012 р. "трійка" міжнародних кредиторів Греції (Єврокомісія, ЄЦБ, МВФ) ухвалить рішення з питання виділення Афінам чергового кредитного траншу в рамках другої програми фінансової допомоги обсягом 130 млрд євро. Зараз міжнародні кредитори Афін чекають звіту групи аудиторів, що працює в Греції.

В кінці липня глава Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу виступив із заявою про те, що Греція залишиться в єврозоні. За його словами, Брюссель продовжить підтримувати Грецію, якщо в країні будуть продовжуватися реформи.