ua en ru

Саркозі хоче переглянути Шенгенську угоду для посилення імміграційних норм

Автор: RBC.UA
Президент Франції Ніколя Саркозі має намір у разі переобрання на пост глави держави переглянути Шенгенську угоду про відкриті кордони між європейськими державами.

Президент Франції Ніколя Саркозі має намір у разі переобрання на пост глави держави переглянути Шенгенську угоду про відкриті кордони між європейськими державами. Таку заяву французький лідер зробив сьогодні, передає Reuters.

На думку Саркозі, необхідно створити систему санкцій, покликаних контролювати імміграцію в Європі. Він також заявив, що при відсутності прогресу з даного питання Франція може призупинити своє членство в шенгенській зоні.

Французький Президент і раніше висловлював невдоволення ситуацією з іммігрантами в країні. Зокрема, він заявляв, що у Франції дуже багато іммігрантів і система їх інтеграції у французьке суспільство працює незадовільно. Згідно з планами Саркозі, на отримання громадянства Франції та пов'язаних з ним пільг зможуть претендувати тільки ті іммігранти, які провели на території країни не менше 10 років.

Крім того, Саркозі закликав підтримати його законопроект, згідно з яким європейські держави повинні віддавати переваги при закупівлях європейським виробникам. "Європа повинна захищати своїх громадян. Я більше не хочу бачити цієї дикої конкуренції", - підкреслив Саркозі.

Президентські вибори у Франції відбудуться в квітні-травні ц.р. Відзначимо, що, згідно з опитуваннями громадської думки, Саркозі відстає від свого основного суперника - кандидата від партії соціалістів Мішеля Олланд.

Раніше Саркозі заявив, що має намір залишити політику у разі провалу на президентських виборах.

Відзначимо, 2 березня ц.р. прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заблокував заявку Румунії і Болгарії на приєднання до Шенгенської угоди. Причиною відмови Амстердама допустити вказані країни в безвізову зону є незавершеність реформ. Окрім Нідерландів відмову в приєднанні двох країн до Шенгенської угоди підтримала Фінляндія. В той же час, в грудні 2011 р. до Шенгенської зони приєднався Ліхтенштейн.

Нагадаємо, Данія 11 травня 2011 р. прийняла рішення тимчасово відновити контроль на кордоні для боротьби з нелегальною міграцією. Це рішення піддалося різкій критиці з боку інших держав-членів ЄС та Шенгенської угоди. Однак після того, як до політичного керма встала нова коаліція на чолі з соціал-демократами, прикордонний контроль був негайно знятий.

Відзначимо, 4 травня 2011 р. Єврокомісія визнала можливість призупинити дію Шенгенської угоди у зв'язку з міграційною ситуацією в країнах Середземномор'я і тимчасово відновити контроль на прикордонних постах країн Євросоюзу (ЄС). Пізніше, глави МВС країн Євросоюзу на зустрічі в Брюсселі висловилися за зміну правил, що діють в Шенгенській зоні. Зокрема, було висловлено думку про необхідність захисту і зміцнення шенгенської системи.

На початку 2011 року Італія і Франція зіткнулися з масовим припливом біженців з Тунісу, де в січні 2011 р. був повалений Президент Зін ель-Абіддін бен Алі. Багато хто з мігрантів, які опинилися в Італії, скористалися відсутністю прикордонного контролю всередині Шенгенської зони і попрямували в інші країни ЄС, перш за все до Франції.

Шенгенська угода - угода про скасування паспортно-візового контролю на кордонах ряду держав Європейського союзу, спочатку підписана 14 червня 1985 п'ятьма європейськими державами (Бельгією, Нідерландами, Люксембургом, Францією і Німеччиною). Воно вступило в силу 26 березня 1995, 1 травня 1999 р. було замінено Шенгенським законодавством ЄС.