ua en ru

З мису Канаверал успішно стартував перший приватний космічний корабель (відео)

Автор: RBC.UA
З мису Канаверал успішно стартувала ракета-носій Falcon 9 з тестовою безпілотною капсулою Dragon до Міжнародної космічної станції (МКС).

З мису Канаверал успішно стартувала ракета-носій Falcon 9 з тестовою безпілотною капсулою Dragon до Міжнародної космічної станції (МКС), передає Reuters.

Dragon є першим комерційним кораблем, запущеним в космос. Запуск транслювався у прямому ефірі на сайті NASA. Досі приватному сектору були не під силу подібні місії. Польоти в космос завжди здійснювалися силами фінансованих державою агентств - таких, як NASA або EKA.

Нагадаємо, це вже друга спроба запуску Dragon. 19 травня 2012 р. запуск капсули був відкладений через технічні неполадки, виявлені в одному з двигунів першої ступені ракети Falcon 9.

Хоча ця космічна місія офіційно називається "демонстраційною", вона має величезне значення. Цей політ наочно показує серйозний поворот у космічній стратегії уряду США, що докорінно змінює підхід до пілотованих польотів у космос.

Дві приватні компанії - SpaceX та Orbital Sciences Corp - виграли мільярдні контракти на постачання провізії і устаткування на МКС. Orbital планує відправити на орбітальну станцію свою ракету Antares з капсулою "Сайнес" пізніше в цьому році. Новий підхід повинен розвантажити американське космічне агентство від турбот про побут на МКС і звільнити гроші і час для планування далеких дослідницьких експедицій на велику відстань від Землі - до Марса і астероїдів.

"Ми зрозуміли, що зараз саме час передати вантажні рейси до МКС в руки приватного сектора - це більш ефективно з погляду вартості, дозволить NASA заощадити кошти і зосередитися на інших справах, які чекають нас в майбутньому", - пояснює Філ Макалістер, виконуючий директор програми NASA з розвитку комерційних космічних польотів.

Капсула Dragon була розроблена американською компанією Space Exploration Technologies (SpaceX), вона створювалася в рамках програми Commercial Orbital Transportation Services з будівництва космічних кораблів, здатних доставляти вантажі на МКС після виведення шатлів з американської космічної програми. Програма реалізується Національним управлінням США по аеронавтиці і дослідженню космічного простору (NASA).

Для виведення корабля на орбіту використовується ракетоносій Falcon-9, який також розроблений SpaceX. Перший запуск Falcon 9 відбувся в червні 2010 р., а до цього - в лютому і квітні 2010 р. - компанія SpaceX провела вогневі випробування двигуна і повнофункціональної версії ракети.

NASA уклало в 2008 р. зі SpaceX контракт на 1,6 млрд дол. Планувалося, що цієї суми має вистачити на 12 рейсів Dragon. У майбутньому компанія сподівається збільшити контракт до 3,1 млрд дол.

З моменту, як була закрита програма польотів американських шатлів, у США не залишилося кораблів, на яких можна відправити астронавтів у космос - доводиться купувати для них "квитки" на російський корабель "Союз" за ціною в 60 млн дол. за місце. SpaceX заявляє, що до 2015 р. зможе запускати людей на орбіту за ціною в 20 млн за кожного.