ua en ru

Російська мова стала регіональною у Харківській області

Автор: RBC.UA
Харківська обласна рада ухвалила рішення про надання російській мові статусу регіональної в області. За відповідне рішення проголосували 98 депутатів, проти - 3.

Харківська обласна рада ухвалила рішення про надання російській мові статусу регіональної в області. За відповідне рішення проголосували 98 депутатів, проти - 3.

Депутати з фракції "Батьківщина" приймати це рішення відмовилися і залишили сесійну залу.

Читайте також: Робоча група схвалила нову редакцію закону про мови

У Харкові російська мова вже має статус регіональної. Також російська мова отримала статус регіональної в Херсонській, Луганській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Одеській областях. Російська мова була визнана регіональною у Красному Лучі (Луганська обл.), Севастополі та Миколаєві.

Тернопільська та Івано-Франківська облрада, у свою чергу, не визнали дії мовного закону в регіоні. Полтавські обласна та міська ради навіть не збираються розглядати питання про введення регіональної мови, а в Херсонській області статус регіональної може отримати турецька мова.

Зазначимо також, що в Ізмаїлі міськрада відмовилася розглядати питання про надання болгарській мові регіонального статусу нарівні з російською, яка цей статус в місті отримала 15 серпня. Болгари будуть скаржитися у вищі інстанції, в тому числі Президенту Віктору Януковичу.

Читайте також: З ліцензій теле-і радіокомпаній вилучена графа про мову мовлення

Закон про основи державної мовної політики в Україні набув чинності 10 серпня. Документ передбачає офіційне використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні на підвідомчих їм територіях мінімум 10% носіїв даних мов. На думку радника Президента України Ганни Герман, бар'єр у 10% носіїв мови може бути збільшений до 20-30%.

А вчора робоча група, створена Президентом для доопрацювання закону схвалила новий проект документа. Його положення не передбачають для мов нацменшин статусу регіональних, а лише передбачають вжиття заходів щодо їх захисту у випадку, якщо на певній території проживає не менше 30% носіїв мови. Документ фактично являє собою нову редакцію закону. Члени групи вирішили змінити навіть його назву і озаглавити документ "Про порядок застосування мов в Україні".