ua en ru

Росія ставить умову: Україна повинна визначитися з МС протягом півроку

Автор: RBC.UA
Україна повинна прийняти рішення про форму співпраці з Митним союзом (МС) протягом півроку. Про це журналістам заявив надзвичайний і повноважний посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна повинна прийняти рішення про форму співпраці з Митним союзом (МС) протягом півроку. Про це журналістам заявив надзвичайний і повноважний посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами посла, Митний союз поступово стає економічною реалією. "Можна припустити, що через якийсь час виникне необхідність провести переговори між країнами Митного союзу і Україною щодо торговельних режимів. Тому що захисні заходи - так, як вони діють в ЄС відносно країн, що не входять у ЄС, - вони можуть поширюватися на країни, що не входять до МС, і можуть певним чином впливати на товарообіг", - пояснив він.

"Рішення по співпраці саме в цьому напрямку, підкреслюю, не енергетичному, необхідно було б прийняти протягом найближчого півріччя", - підкреслив Зурабов.

Вчора Президент РФ Володимир Путін заявив, що головним каменем спотикання в питанні приєднання України до Митного союзу є стурбованість української сторони з приводу передачі частини функцій національних держав у рамках МС на наднаціональний рівень.

За словами Путіна, українські партнери шукають вихід із ситуації, такі форми співпраці з МС, які були б прийнятними для України і вписувалися б прийняті норми МС. При цьому він підкреслив, що мова не йде про приєднання України до МС. "Щоб мова зайшла саме таким чином, ми повинні отримати офіційну заявку від України про вступ до МС. Такої заявки немає", - сказав він.

Читайте також: Янукович зустрінеться з Путіним, коли Україна буде готова прийняти умови Росії з приводу відносин з МС

Вчора Президент Білорусії Олександр Лукашенко заявив, що для України, як і Киргизстану і Таджикистану, Єдиний економічний простір (ЄЕП) відкрито для приєднання, проте не може бути мови про приєднання лише до якихось окремих документів.

Нагадаємо, що на 18 грудня ц.р. був запланований візит Президента України Віктора Януковича до Москви. Очікувалося, що в ході переговорів з російським колегою Володимиром Путіним буде підписано низку угод. Зокрема йшлося про можливе підписання Україною угод з митним союзом (МС) за деякими пунктами. В обмін на це РФ повинна була піти на поступки в питанні газових контрактів і ціни на газ. Проте зустріч не відбулася, вона була перенесена на невизначений термін.

Офіційно перенесення візиту Януковича в Москву пояснили необхідністю проведення додаткових консультацій на експертному рівні. За даними джерела в адміністрації Путіна ця зустріч відбудеться тоді, коли Україна погодиться на умови, поставлені Росією з приводу відносин з МС.

Читайте також: Україна шукає модель співпраці з МС, що не суперечить асоціацію з ЄС, - МЗС

За його даними, Україна пропонувала свій вступ до Євразес з обіцянкою продовжити інтеграцію в МС після ліквідації всіх перешкод, у тому числі конституційних обмежень. Але цього Москві виявилося недостатньо. У Кремлі пам'ятають, що один з колишніх членів Євразес - Узбекистан - у свій час призупинив членство в цій організації. Україна, отримавши жадану знижку на газ, також могла б відмовитися від продовження процесу вступу до МС, а згодом, за прикладом своїх узбецьких колег, і зовсім вийти з Євразес.

Як раніше повідомлялося, у Кабінеті міністрів очікують створення робочої групи з підготовки до вступу в Євразійське економічне співтовариство. Адаптацію норм Митного союзу до свого законодавства Київ розраховує провести із застереженнями, хоча нинішня нормативна база МС цього не допускає. Найбільш вигідною для Києва зміною має стати зниження вартості російського газу для України. Конкретні параметри нового газового договору сторони не розголошують.

Читайте також: У Росії сподіваються, що Україна до 2015 року буде в Митному союзі

Тезу про те, що Україна планує "часткове приєднання" до норм МС, Віктор Янукович ввів в політичний побут після зустрічі з Володимиром Путіним на саміті СНД в Ашхабаді, і потім неодноразово повторював її.

Митний союз в рамках Євразійського економічного співтовариства - форма торгово-економічної інтеграції Білорусії, Росії і Казахстану, що передбачає єдину митну територію, в межах якої у взаємній торгівлі товарами не застосовуються мита та обмеження економічного характеру, за винятком спеціальних захисних, антидемпінгових і компенсаційні заходів.