ua en ru

Росія направила кораблі Чорноморського флоту до берегів сектора Газа (відео)

Автор: RBC.UA
Загін кораблів Чорноморського флоту з'явиться в Східному Середземномор'ї на випадок, якщо конфлікт в секторі Газа між Ізраїлем і палестинським терористичним рухом "Хамас" загостриться. На кораблі покладена місія по можливій ​​евакуації росіян, які опинилися в зоні конфлікту.

Загін кораблів Чорноморського флоту з'явиться в Східному Середземномор'ї на випадок, якщо конфлікт в секторі Газа між Ізраїлем і палестинським терористичним рухом "Хамас" загостриться. На кораблі покладена місія по можливій ​​евакуації росіян, які опинилися в зоні конфлікту. Про це РБК повідомило джерело в Міноборони РФ.

У числі відправлених до берегів сектора Газа судів - десантні кораблі "Новочеркаськ" і "Саратов", морський танкер "Іван Бубнов", а також ракетний крейсер "Москва". На даний момент в секторі Газа проживають близько 400 громадян Росії.

Відзначимо, 20 листопада до берегів Ізраїлю були направлені три кораблі військового флоту США спрямовані. За офіційною версією, вони повинні були евакуювати американських громадян у разі серйозного погіршення ситуації на Близькому Сході. У східну частину Середземного моря були перекинуті кораблі "Іводзіма", "Нью-Йорк" і "Ганстон Холл". У разі отримання відповідного наказу вони повинні були підійти до берегів Ізраїлю і почати евакуацію. Рішення про перекидання кораблів було прийнято в екстреному порядку. Раніше екіпажам було обіцяно повернення на батьківщину до Дня подяки.

По темі: З моменту перемир'я між Ізраїлем і "Хамас" пройшло більше 36 годин (фото)


Ближневосточное перемирие продержалось, чуть больше суток

Раніше сьогодні представник радикального руху "Хамас" Самі Абу Зухрі звинуватив Ізраїль у порушенні укладеного два дні тому перемир'я. Повідомляється, що в результаті обстрілу з боку Ізраїлю в секторі Газа був убитий один палестинець, ще кілька людей були поранені.

Представники ізраїльської армії повідомили про заворушення в забороненій зоні біля паркану безпеки з палестинського боку і не виключили, що інцидент був спланованою провокацією. В ізраїльській армії відзначили, що перед тим, як відкрити вогонь по порушнику, військовослужбовці справили попереджувальні постріли в повітря.

Нагадаємо, що з 21 листопада між Ізраїлем і "Хамас" було укладено перемир'я. Згідно з умовами перемир'я, в секторі Газа повинні бути припинені будь-які дії сторін один проти одного. Деталі, що стосуються доступу до прикордонної території, повинні бути опрацьовані найближчим часом, однак влада Ізраїлю вже оголосили, що знімати блокаду сектора Газа, яку Ізраїль тримає з 2008 р., не мають наміру. Варто відзначити, що ізраїльська сторона не раз оголошувала кордон між Ізраїлем і сектором Газа забороненою зоною для палестинців.

Читайте також: Ізраїль заявляє про досягнення мети, а "Хамас" святкує поразку Ізраїлю (фото)

В свою чергу, "Хамас", як тільки перемир'я набуло чинності, порушив угоду. Ракетні обстріли тривали ще кілька годин після того, як угода формально вступила в силу. "Хамас", відзначимо, також заявило про перемогу. Уряд сектора Газа офіційно оголосив 22 листопада "Національним святом перемоги".

У свою чергу прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху пригрозив "Хамас" військовою операцією,якщо перемир'я буде порушено. "Я знаю, що деякі наші громадяни чекають масштабнішу військову операцію, і, можливо, у нас з'явиться в ній необхідність", - сказав Нетаньяху. При цьому в розмові з Президентом США Бараком Обамой він відзначив, що ізраїльський уряд готовий надати шанс на реалізацію перемир'я.

Читайте також: Ізраїль і "Хамас" досягли домовленості про перемир'я, - Нетаньяху

Військова операція Міноборони Ізраїлю тривала з 14 листопада. Приводом до спецоперації послужила ракетна атака, розпочата палестинськими бойовиками. ВПС Ізраїлю у відповідь ліквідували лідера угрупування "Бригади Ізеддіна аль-Касама"(бойового крила "Хамаса") Ахмада аль-Джабарі, що обернулося ескалацією конфлікту і загостренням збройного протистояння.

Мета операції "Хмарний стовп" - знищення військової інфраструктури правлячого в Газі ісламського радикального руху "Хамас" і запобігання ракетним обстрілам території Ізраїлю.

Політичне керівництво країни не називало чітко цілей даної операції. Судячи з заяви Ехуда Барака, метою операції було нанесення значної шкоди інфраструктурам терору в Газі. Такий утрату дійсно завдано. Хоча, судячи з усього, навіть арсенал ракет, здатних досягати Тель-Авіва, в секторі Газа повністю не знищений. За час конфлікту "Хамас", за даними ізраїльської армії, випустив понад 1 тис. 500 ракет. Вперше в історії палестино-ізраїльського конфлікту терористи з Гази обстрілювали околиці Тель-Авіва і Єрусалиму.

ЦАХАЛ, в свою чергу, завдав ударів по 1 тис. 500 цілям у секторі Гази. Були знищені пускові установки, шахти і склади іранських ракет "Фаджар" і т.д. Були ліквідовані кілька десятків лідерів і польових командирів бойовиків "Хамас". Втрати в Газі, згідно з палестинськими джерелами, склали 170 осіб убитими, понад 1 тис людей були поранені.

Читайте також: Ізраїль закликав жителів Гази евакуюватися (фото, відео)

Угруповання "Хамас" і "Ісламський джихад" загрожують помститися Ізраїлю. Знищення Джабарі бойовики назвали військовим злочином, а також "підлим і боягузливим діянням". Терористи погрожують "спалити ізраїльські міста", в тому числі, Тель-Авів. Бойовики у відповідь на ліквідацію Джабарі почали обстрілювати ракетами ізраїльську територію. Першими зазнали ракетного обстрілу районні ради Хоф-Ашкелон і Ешколь.

"Хамас" ("Ісламський рух опору") - правлячий у секторі Гази (з 2007 року) палестинський ісламістський рух і політична партія. "Хамас" визнаний терористичною організацією Євросоюзом, Ізраїлем, Канадою, США і Японією, а також заборонений у Йорданії. В Австралії та Великій Британії терористичним визнають тільки військове крило "Хамас".