ua en ru

Ромні переміг Обаму на теледебатах (відео)

Автор: RBC.UA
У США увечері 3 жовтня ц.р. в Денвері завершилися перші дебати між Президентом США Бараком Обамою та кандидатом на найвищу посаду в країні від республіканців Мітт Ромні. За даними опитування, проведеного CNN, претендента від "слонів" переможцем вважають 67% американців, нинішнього господаря Білого дому - тільки 25%.

У США увечері 3 жовтня ц.р. в Денвері завершилися перші дебати між Президентом США Бараком Обамою та кандидатом на найвищу посаду в країні від республіканців Мітт Ромні. За даними опитування, проведеного CNN, претендента від "слонів" переможцем вважають 67% американців, нинішнього господаря Білого дому - тільки 25%.

Читайте також: Обама випереджає Ромні серед іспаномовних виборців на 70%, - опитування

Темою для дискусії організатори зустрічі вибрали економіку. Чинний Президент виступив на захист ключової програми свого президентського терміну - реформи охорони здоров'я. Обама дорікнув Ромні в намірі ввести ваучери на медобслуговування для літніх людей, що поставить їх в залежність від страхових компаній. Крім того, на думку Президента, республіканець, не ховаючись, готовий лобіювати збереження податкових пільг для найбагатших американців, а це неприпустимо.

Ромні дорікнув Президенту в нещирості. Обама, за словами республіканця, систематично не виконує своїх обіцянок, зокрема не зміг знизити держборг США, що збирався зробити після свого приходу в Білий дім.

Читайте також: Ромні: Обама не розуміє американських цінностей

Аналітики відзначають, що в ході дискусії між програмами кандидатів виявилися суттєві розбіжності. Обама наполягав на тому, що пропозиції Ромні нашкодять американській економіці, республіканець ж стверджував, що політика чинної влади веде до стагнації, а країні потрібні зміни.

Дискусія, транслюватиметься в прямому ефірі, почалася з питання про безробіття, адресованого Обамі. Відповідаючи на нього, Президент підкреслив, що має намір підтримувати середній клас через скорочення податків, а більш заможних громадян закликав поділитися частиною своїх доходів. Обама зазначив, що прибуткова частина бюджету позбулася частини надходжень в період правління його попередника - Джорджа Буша-молодшого, який оголосив "податкові канікули".

Кандидат від республіканців охарактеризував фіскальні заходи Обами як контрпродуктивні. "У мене інший погляд. Збільшення податків для багатших не потрібно", - заявив Ромні, який висунув програму стимулювання економіки з п'яти пунктів. Він запропонував зосередити зусилля на "енергетичної незалежності" США, активізувати зовнішню торгівлю, забезпечити всім повноцінну освіту, збалансувати федеральний бюджет і всіма силами заохочувати підприємства малого бізнесу, в секторі яких створюється основний об'єм робочих місць.

В ході дискусії Обама заявив про те, що його опонент лукавить і намагається йти проти математики, стверджуючи, ніби надасть всім податкові послаблення і це не стане новою навантаженням на федеральний бюджет. На думку більшості політологів, виступ республіканця виявилося більш наступальним та справило краще враження на американців, ніж мова його опонента. Коментатори відзначають, що Ромні знаходиться у більш вигідній позиції, оскільки не має за плечима чотирирічного президентського терміну, за провали якого так чи інакше змушений нести відповідальність.

За даними соціологічних опитувань, до нинішньої невдачі Обама випереджав Ромні на кілька відсотків.

Нагадаємо, вибори Президента США пройдуть 6 листопада ц.р. На них будуть визначені особи, які, в свою чергу, офіційно повинні будуть обрати на колегії 17 грудня 2012 р. Президента і віце-президента Сполучених Штатів.

Інавгурація обраного глави американської держави запланована на 20 січня 2013 р.