ua en ru

Рада змінила порядок обрання керівництва парламенту

Автор: RBC.UA
Верховна Рада Україна (ВР) прийняла в першому читанні як закон проект закону яким пропонується змінити порядок призначення і звільнення спікера ВР. "За" законопроект № 10677 "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо обрання, призначення та відкликання посадових осіб Верховної Ради України) проголосували 255 народних депутатів з мінімально необхідних.

Верховна Рада Україна (ВР) прийняла в першому читанні як закон проект закону яким пропонується змінити порядок призначення і звільнення спікера ВР. "За" законопроект № 10677 "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо обрання, призначення та відкликання посадових осіб Верховної Ради України) проголосували 255 народних депутатів з мінімально необхідних

Згідно зі змінами, які вносяться в регламент ВР рішення про обрання голови ВР повинно приймається відкритим поіменним голосуванням більшістю народних депутатів від конституційного складу парламенту. Зараз рішення щодо кандидатур на посаду голови Верховної Ради приймається таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів.

Крім того, рішення ВР про відкликання голови парламенту з посади приймається відкритим поіменним голосуванням більшістю народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради і оформляється постановою ВР.

Згідно з чинним законодавством, обраним головою Верховної Ради України вважається кандидат, який отримав більшість голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, якщо бюлетені для таємного голосування одержали не менше двох третин народних депутатів від їх фактичної чисельності.

Як повідомлялося, сьогодні вранці заявили про намір піти у відставку спікер ВР Володимир Литвин і віце-спікер Микола Томенко. "Я прошу внести це питання до порядку денного і завтра поставити на голосування", - заявив Литвин.

У свою чергу, за словами Томенка, він ще вчора написав заяву про свою відставку. Він також додав, що сподівається, що нардепи підтримають його рішення.

Такі рішення парламентаріїв пов'язані з прийняттям напередодні закону про мови, який розширює сферу застосування російської мови в Україні. "За" прийняття документа проголосувало 248 депутатських карток при мінімально необхідних 226. Результати голосування опублікували на офіційному сайті Верховної Ради України. З 248 депутатів проект закону у другому читанні підтримали 190 депутатів з Партії регіонів, 1 представник НУ-НС Ігор Палиця, 11 позафракційних (віце-спікер Микола Томенко, перший віце-спікер Адам Мартинюк, Валерій Писаренко, Олександр Буряк, Ігор Воротнюк, Богдан Губський , Сергій Осика, Олег Маліч, Олег Черпіцький, Валерій Шаманов, Олександр Шепелев) і 19 представників Народної партії. Також закон підтримали 25 представників КПУ і два члени фракції "Реформи заради майбутнього" (Євген Константинов і Валерій Гацько). Депутати БЮТБ участі в голосуванні не брали.

Питання було поставлено на голосування за відсутності спікера Литвина, який виступає разом з опозиційними силами проти даного документа. З 2 тис. поправок, підготовлених до законопроекту до другого читання, не було прийнято не однієї.

Опозиція заявляє, що закон про мови був прийнятий з порушеннями норм Конституції і закликала українців приєднатися до масової акції протесту, яка стартувала напередодні в Києві біля Українського дому. Також 6 народних депутатів проводять безстрокову голодовку під будівлею Українського дому.

Відзначимо, що в сесійній залі опозиційні депутати не надто активно виступали проти прийняття цього закону. У свою чергу, перед телекамерами, вони закликають людей "прийти під Український дім", щоб зробити те, чого їм не вдалося в парламенті.