ua en ru

Прокачка газу по "Північному потоку" припинена до кінця квітня

Автор: RBC.UA
Компанія Nord Stream з 15 квітня припиняє роботу з прокачування газу по "Північному потоку" у зв'язку з плановим ремонтом. Планові роботи з налагодження систем управління здійснюватимуться для подальшої інтеграції двох гілок газопроводу "Північний потік" в єдину автоматизовану систему.

Компанія Nord Stream з 15 квітня припиняє роботу з прокачування газу по "Північному потоку" у зв'язку з плановим ремонтом. Про це повідомили в прес-службі компанії. Планові роботи з налагодження систем управління здійснюватимуться для подальшої інтеграції двох гілок газопроводу "Північний потік" в єдину автоматизовану систему.

"У період налаштування, тестування і сертифікації інтегрованої системи управління потік газу буде перекрито на російському і німецькому берегах. Компанія Nord Stream офіційно повідомила всі зацікавлені сторони про припинення транспортування і закінчила всі підготовчі роботи. Крани будуть закриті 15 квітня 2012 року. Після проведення необхідних тестів і закінчення сертифікації в кінці квітня Nord Stream відновить транспортування газу", - говориться в повідомленні прес-служби.

Після введення в експлуатацію обох ниток до кінця 2012 року газопровід зможе щорічно поставляти до 55 млрд куб. м російського газу в Європу через Балтійське море протягом як мінімум 50 років, повідомили в компанії. Укладання другої нитки завершиться найближчим часом. Потім три секції газопроводу будуть з'єднані між собою на дні моря в двох точках - в середині травня в шведських водах і на початку червня біля узбережжя Фінляндії. Влітку завершаться пусконалагоджувальні роботи, і почнеться заповнення другої нитки буферним газом, після чого вона буде готова до введення в експлуатацію у складі єдиної транспортної системи у відповідності з графіком до кінця поточного року.

Відзначимо, "Північний потік" є алтернативою транзиту російського газу в Європу в обхід України. Так 22 лютого ц.р. представник "Газпрому" Сергій Купріянов заявив, що після реалізації всіх запланованих "Газпромом" газотранспортних проектів, значення української ГТС в транзиті російського газу буде зведено до нуля. Однак у Єврокомісії вважають інакше - враховуючи те, що потреба в природному газі в найближчі роки буде рости, українська ГТС буде залишатися важливим шляхом його поставки в Євросоюз і на весь континент, заявляв раніше представник ЄК.

Нагадаємо, 28 березня ц.р. комітет з конкурсних торгів НАК "Нафтогаз України" визначив переможцем тендеру по оцінці української ГТС компанію Baker Tilly - Ukraine, яка повинна провести оцінку вартості активів системи магістрального трубопровідного транспорту газу України, у тому числі підземних сховищ газу та об'єктів інфраструктури, у термін до 1 серпня 2012 р. Україна має намір визначити вартість своєї газотранспортної системи, на базі якої Київ сподівається створити транспортний консорціум з Росією і Євросоюзом.

"Північний потік" - принципово новий маршрут експорту російського газу в Європу. Газопровід проходить через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район м. Виборга в Ленінградській області) до побережжя Німеччини (район Грайфсвальда). Протяжність газопроводу складає близько 1,2 тис. км. Загальний обсяг інвестицій в будівництво складає 8,8 млрд євро. Термін повернення інвестицій, за попередньою оцінкою, складе 10-16 років. Трохи менше третини обсягу фінансування проекту (30%) забезпечують п'ять акціонерів компанії-оператора, останні 70% - привернуті у 26 міжнародних банків. У число акціонерів проекту входять "Газпром" (51%), німецькі E.On Ruhrgas (15,5%) і Wintershall AG (15,5), голандська N.V. Nederlandse Gasunie (9%), французька GDF Suez (9%).