ua en ru

Президент Малі подав у відставку

Автор: RBC.UA
Президент Малі Амаду Тумані Туре, повалений в березні військовими, подав у відставку. Про це заявив міністр закордонних справ Буркіна-Фасо Джибріл Бассоль.

Президент Малі Амаду Тумані Туре, повалений в березні військовими, подав у відставку. Про це заявив міністр закордонних справ Буркіна-Фасо Джибріл Бассоль.

"Ми тільки що отримали листа Президента Амаду Тумані Туре із заявою про відставку. Ми повідомимо про це компетентних представників влади, які приймуть всі необхідні заходи у зв'язку із знов відкритою вакансією Президента країни", - цитує Reuters Бассоле, який виступає провідним мирним посередником західноафриканського економічного блоку ЕКОВАС, що намагається вирішити кризу в Малі.

Відставки Туре вимагала військова хунта, яка прийшла до влади в результаті перевороту 22 березня ц.р. За умовами компромісної угоди, військові також відмовляться від влади. Державу тимчасово очолить Національна асамблея.

За словами глави військової хунти Малі Амаду Саного, путч був покликаний допомогти зберегти територіальну цілісність країни від кочівників-туарегів. Нині північ Малі знаходиться під їх владою. 6 квітня туареги оголосили про створення на захоплених територіях незалежної держави Азавад.

В неділю, 8 квітня, в Нуакшоті (Мавританія) відбулася зустріч дипломатів країн сахарського регіону, на якій обговорювалися можливі кроки по вирішенню кризи в Малі.

Міністр закордонних справ Нігера Мохаммед Базум категорично відкинув можливість визнання незалежної держави туарегів. "Ми повинні спочатку змінити баланс сил в країні (Малі), щоб потім обговорювати можливість переговорів. Ми повинні протистояти терористичним групам. Північ Малі має бути очищена від тероризму, і зараз нам надається така можливість", - сказав він.

Однак Базум не став повністю виключати можливості дипломатичного вирішення проблеми, закликавши Мавританію та Алжир до активних дій в регіоні.

Представник Алжиру, міністр у африканських справах Мохаммед Мессахель заявив, що бачить вирішення проблеми винятково політичними методами. Представники Франції також підтримали дипломатичне вирішення проблеми.

Регіональний блок ЕКОВАС обговорював можливість збройної допомоги цивільним властям Малі в їх боротьбі проти сепаратистів до перевороту 22 березня 2012 р., але потім зусилля міжнародної організації зосередилися на відновленні в країні конституційного ладу.