ua en ru

Головою правління ПФТС одноголосно призначений Ігор Селецький

Автор: RBC.UA
Наглядова рада фондової біржі ПФТС призначила головою правління Ігоря Селецького, який виконував ці обов'язки протягом півроку. При цьому на поступки пішов не тільки мажоритарій - "Московська біржа", але й міноритарії майданчика - одним із членів правління ПФТС став топ-менеджер "Української біржі". На нове керівництво чекають складні завдання: не тільки знайти спосіб повернути біржі втрачені через конфлікт провідні позиції, але й зробити бізнес майданчика більш прибутковим.

Наглядова рада фондової біржі ПФТС призначила головою правління Ігоря Селецького (на фото), який виконував ці обов'язки протягом півроку. При цьому на поступки пішов не тільки мажоритарій - "Московська біржа", але й міноритарії майданчика - одним із членів правління ПФТС став топ-менеджер "Української біржі", пише видання "Комерсант-Україна". На нове керівництво чекають складні завдання: не тільки знайти спосіб повернути біржі втрачені через конфлікт провідні позиції, але й зробити бізнес майданчика більш прибутковим.

Дивіться також: Онлайн-конференція з виконувачем обов'язків голови правління ПФТС Ігорем Селецьким

Селецький був призначений одноголосним рішенням представників акціонерів, повідомив глава наглядової ради ПФТС Олександр Потьомкін. З ним буде підписано контракт на один рік.

Селецький - не нова людина для біржі. Із 1997 р. він працював в асоціації ПФТС, яка й створила цей майданчик. На самій біржі він працював у період з 2001 по 2005 рр., а також весь час з лютого 2009 р. Саме він виконував обов'язки глави біржі з 10 серпня 2012 р., коли наглядова рада не продовжила дворічний контракт, який закінчився на той момент, з попереднім керівником Олександром Скляровим, а також контракт із Селецьким як із членом правління. Тоді ж не був продовжений контракт і члена правління Богдана Лупія, який став виконавчим директором ПФТС.

Вакансії членів правління також закриті: ними стали Лупій і Сергій Данов, який є першим заступником голови правління "Української біржі". Потьомкін повідомив, що Данов залишить "Українську біржу", оскільки не може суміщати посади. "Московська біржа" контролює 50%+1 акцій ПФТС і 43% - "Української біржі".

Обрання правління фактично означає припинення конфлікту між акціонерами ПФТС. Нагадаємо, 9 серпня 2012 р. "Московська біржа" спробувала призначити керівником майданчика заступника голови "Української біржі" Євгена Комісарова. Однак зробити це не вдалося. Після цього міноритарні власники біржі висунули альтернативну пропозицію - призначити керівником ПФТС екс-главу Всеукраїнського депозитарію цінних паперів Миколи Швецова. Але на наступному засіданні наглядової ради 11 вересня не було ухвалено жодних рішень - був відсутній необхідний кворум.

За словами Потьомкіна, рішення наглядової ради - це вирішення конфлікту, після чого відносини акціонерів перейдуть у площину партнерських. "Те, що воно (рішення) було прийнято усіма членами наглядової ради, і не було жодного голосу "проти" або "утримався", свідчить про те, що між акціонерами більше немає розбіжностей", - додав Потьомкін. "Конфлікт не пішов на користь біржі. Але те, що вдалося сформувати правління, безумовно, є позитивним чинником", - вважає член наглядової ради ПФТС Дмитро Золотько.

Читайте також: Конфлікт акціонерів ПФТС: засідання наглядової ради не відбулося

За час конфлікту ПФТС втратила статус лідера ринку організаторів торгівлі цінними паперами. Дніпропетровська біржа "Перспектива" в липні обігнала її за показником торгівлі держоблігаціями (ОВДП), а в жовтні - за обсягом операцій з усіма цінними паперами. "Мажоритарію не вдався зовсім не потрібний ПФТС серпневий переворот, і до них це нарешті дійшло. Але річний безглуздий конфлікт навколо правління ПФТС дав можливість конкуренту зміцнити свої позиції на ринку", - поскаржився Скляров.

Основні завдання, які стоять перед правлінням, - "зміцнення ринкових позицій, забезпечення фінансової стійкості та реалізація проектів, які дадуть результат у короткостроковій перспективі", говорить Селецький, уникаючи називати конкретні цілі. Найближчим часом буде визначено дату очного засідання наглядової ради, на якому планується визначити конкретні завдання, затвердити проекти і їх фінансування, пояснив ситуацію член ради Сергій Бродович. "Буде поставлено завдання розробити стратегію, яка дозволить компенсувати втрати і залучити на біржу реальний бізнес. Акціонери зацікавлені в тому, щоб бізнес був прибутковим, і правління повинне придумати, яким чином це можна зробити", - зазначив Золотько.

На думку Склярова, ПФТС має виконати поставлені раніше завдання - запустити РЕПО на ринку держпаперів і терміновий контракт на товарному ринку. При цьому він визнає, що "в умовах глибокої кризи на фондовому ринку, досягнення зазначених цілей у найближчій перспективі буде проблематичним". "Тому я б сформулював поточну задачу таким чином: наказано вижити!" - резюмував Скляров.

Нагадаємо, Ігор Селецький був призначений тимчасово виконуючим обов'язки голови правління ПФТС 10 серпня 2012 р.

Читайте також: Публічне розміщення акцій Московської біржі може початися наприкінці січня

У 1993 р. Селецький закінчив історичний факультет Київського державного педагогічного інституту, у 1994 р. - Інститут державного управління та місцевого самоврядування при Кабінеті Міністрів України (спеціальність: економіка і фінанси), у 1995 р. - Університет Манітоби і Університет Вінніпега, Вінніпег, Канада (спеціалізація: державне управління).

Почав свою кар'єру в KPMG/Barents Group LLC, Capital Markets, де із травня 1996 р. обіймав посаду консультанта з питань клірингу, розрахунків і перереєстрації.

З березня 1997 р. почав працювати в Асоціації ПФТС, де пройшов шлях кар'єрними сходами від менеджера до голови Департаменту регулювання та розвитку. З квітня 2001 р. по вересень 2005 р. обіймав посаду директора з фондових операцій ФБ ПФТС, з вересня 2005 р. по липень 2007 р. - генерального директора "Трійка Діалог Україна", з липня 2007 р. по лютий 2009 р. - генерального директора "Національної інвестиційної групи". У лютому 2009 р. повернувся на ПФТС, де зайняв посаду директора з розвитку, а також увійшов до складу правління.