ua en ru

Уряд створив Державний Зембанк зі статутним капіталом в 120 млн грн

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України створив ПАТ "Державний земельний банк" із статутним капіталом в 120 млн грн. Про це йдеться в постанові уряду №609 від 2 липня 2012 р.

Кабінет міністрів України створив ПАТ "Державний земельний банк" із статутним капіталом в 120 млн грн. Про це йдеться в постанові уряду №609 від 2 липня 2012 р.

Згідно документу, для формування статутного капіталу Держзембанку буде здійснено розміщення та випуск 120 млн простих іменних акцій номінальною вартістю 1 грн кожна.

Крім того, уряд доручив Міністерству аграрної політики та продовольства здійснити для формування статутного капіталу банку сплату акцій за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті України на 2012 р. та у місячний строк подати Кабміну для затвердження проект статуту банку.

Раніше Кабмін доручив Національному банку України, Державному агентству земельних ресурсів і Міністерству аграрної політики і продовольства розробити покроковий план створення Державного земельного банку. За словами глави Держземагентства Сергія Тимченка, концепція земельного банку складається з двох частин. Перша частина - це розвиток земельних територій і консолідації земель. Друге - це фінансово-кредитна установа, метою якої є розвиток малого і середнього бізнесу на селі за рахунок дешевих кредитів. Також він повідомив, що Державний земельний банк буде надавати кредити під 8-9% річних. "Ставка, на яку ми розраховуємо, щоб вона була в середньому 8-9% річних. Якщо брати ставку комерційних банків, то це 16% і вище", - сказав Тимченко.

Як повідомлялось, в уряді розглядають варіант вливання в капітал Державного земельного банку на першому етапі 1,5 млрд грн, що зробить можливою видачу позик на 15 млрд грн. Однак, на думку екс-керівника Міністерства фінансів Ігоря Уманського,навряд чи НБУ піде на те, щоб покрити ймовірну ресурсну дельту в 13,5 млрд грн тільки рефінансуванням. "Тут слід брати до уваги обмеження по співвідношенню власного капіталу і залучених коштів. І навіть якщо центробанк встановить окремі нормативи для Держзембанка, він змушений буде рахуватися і відповідати за ймовірні інфляційні наслідки", - констатує фінансист. На думку Уманського, теоретично забезпечити ГЗБ дешевим ресурсом могло б залучення до управління, а то і в його капітал міжнародних фінансових організацій - Світового банку, IFC, ЄБРР, які могли б надавати в перспективі дешеві позики для активних операцій установи.

Раніше перший заступник Міністра аграрної політики і продовольства України Микола Безуглий заявив, що Державний земельний банк почне роботу вже в 2012 р.