ua en ru

Поправка Джексона-Веніка стала історією, - Обама

Автор: RBC.UA
Президент США Барак Обама 20 грудня затвердив розпорядження про припинення дії обмежувальної поправки Джексона-Веніка на товари, що поставляються з Росії. Американський лідер пообіцяв встановлення "постійних нормальних торгових відносин".

Президент США Барак Обама (на фото) 20 грудня затвердив розпорядження про припинення дії обмежувальної поправки Джексона-Веніка на товари, що поставляються з Росії. Американський лідер пообіцяв встановлення "постійних нормальних торгових відносин", передає Reuters.

"Я постановляю, що стаття перша глави четвертої закону про торгівлю від 1974 р. більше не застосовується до Росії", - заявив політик. За словами Президента, скасування поправки дозволить США скористатися всіма встановленими ВТО перевагами при торгівлі з Росією.

Конгрес США прийняв закон, який скасовує дію поправки, минулого тижня. Крім Росії, під дію закону потрапила Молдавія. Відзначимо, що паралельно зі скасуванням поправки Джексона-Веніка американський конгрес затвердив "закон Магнітського", який запроваджує обмеження для російських чиновників, викритих у порушенні прав людини.

Читайте також: Держдума РФ прийняла законопроект, який забороняє американцям всиновлювати російських дітей (відео)

Російські законодавці не залишилися в боргу і прийняли "закон Діми Яковлєва", що вводить санкції відносно американців, викритих у вчиненні злочинів відносно російських громадян. Президент Росії Володимир Путін негативно оцінив дії американської влади, заявивши, що подібні кроки перешкоджають нормалізації відносин між країнами.

Читайте також: Конгрес США скасував поправку Джексона-Веніка і схвалив "законопроект Магнітського"

Нагадаємо, 18 липня ц.р., фінансовий комітет Сенату США одноголосно схвалив законопроект про скасування поправки Джексона-Веніка.

Поправка Джексона-Веніка до закону про торгівлю США була прийнята за ініціативою конгресменів Генрі Джексона і Чарльза Веніка в 1974 р. Згідно з документом, даною ініціативою заборонялося надавати режим найбільшого сприяння в торгівлі, державні кредити і кредитні гарантії країнам, які порушують або серйозно обмежують права своїх громадян на еміграцію(в тому числі і СРСР).

Крім того, поправка закріплювала застосування дискримінаційних зборів і тарифів у відношенні ряду товарів, які імпортуються в США з країн з неринковою економікою.

Поправка продовжувала діяти і після розпаду СРСР і демократизації Росії. Починаючи з 1989 р. американська влада щорічно подовжувала мораторій на дію поправки, проте конгрес офіційно так і не скасував її.

Раніше поправка була скасована для чотирьох країн СНД: України, Киргизії, Вірменії і Грузії. У відношенні України дискримінаційна поправка Джексона-Веніка була скасована у березні 2006 р.