ua en ru

Переворот в Малі: Повстанці штурмували президентський палац і телерадіокомпанію

Автор: RBC.UA
Бунтівні військові штурмували президентський палац в столиці Малі Бамако. Під час штурму відбулася перестрілка заколотників з підрозділами, лояльними до уряду.

Бунтівні військові штурмували президентський палац в столиці Малі Бамако. Під час штурму відбулася перестрілка заколотників з підрозділами, лояльними до уряду, передає BBC.

Військові кажуть, що вони закінчили правління президента Малі Амаду Тумані Туре і призупинили дію Конституції. Представник міністерства оборони Малі заявив, що мова йде про спробу державного перевороту.

Перед тим військовослужбовці армії Малі захопили будівлю державного телебачення і радіо в столиці країни м. Бамако і припинили їхнє мовлення, повідомляє Associated Press.

За інформацією інформагентства, військові незадоволені діями влади у відповідь на збройне повстання племені туарегів на півночі країни. Істотною проблемою, із їхньої точки зору, є недолік продуктів харчування і боєприпасів. Крім того, на їхню думку, події, що відбуваються, недостатньо освітлюють в ЗМІ, а влада не надає належної підтримки сім'ям загиблих при придушенні повстання військових.

Захоплення військовими державного телебачення і радіо - не державний переворот, а бунт. Про це написав у своєму Twitter Президент країни Амаду Тумані Туре.

Збройні виступи бойовиків "Національного руху за звільнення Азавада" (НРЗА) під сепаратистськими гаслами ставлять під загрозу безпеку і стабільність не тільки в самій Малі, але і в обширній сахаро-сахельській зоні в цілому. Численні жертви серед мирного населення, зростання кількості біженців посилюють і без того складну гуманітарну ситуацію в субрегіоні, що склалася унаслідок засухи і неврожаю.

Нагадаємо, 11 березня туареги зайняли військову базу на півночі Малі.

Раніше сепаратисти із НРЗА захопили п'ять міст на півночі і в центрі Малі.

Експерти побоюються, що услід за Малі може спалахнути весь регіон, чим скористаються "Аль-Кайєда в країнах Магрібу" та інші радикальні рухи. Основу повстанських загонів в Малі складають туареги, що билися на стороні Муаммара Каддафі під час війни в Лівії. Після поразки і загибелі полковника вони відступили до Сахари - добре озброєні, загартовані в боях і готові до нових воєн.

Туареги в чомусь нагадують курдів - цей народ також не має своєї держави. Територія проживання туарегів (самі вони називають її Азавад) поділена між Малі, Нігером, Буркіна-Фасо, Алжиром і Лівією. Туарегів налічується до 5,5 млн осіб. Найбільш численні і боєздатні сепаратистські загони діють в Малі і Нігері. Останнє повстання туарегів в Нігері тривало два роки - з 2007-го по 2009-ий - і отримало назву "Уранова війна". Бойові дії завдали серйозного збитку видобутку урану, який ведуть французькі і китайські компанії.