ua en ru

Парламент не буде розглядати на поточній сесії законопроект про ринок земель

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України не розглядатиме на поточній, 10, сесії закон про ринок земель. Про це заявив голова парламенту Володимир Литвин сьогодні на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

Верховна Рада України не розглядатиме на поточній, 10, сесії закон про ринок земель. Про це заявив голова парламенту Володимир Литвин сьогодні на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

"Проект закону про ринок земель буде розглядатися тоді, коли суспільство буде готове його сприймати, зараз тривають переговори", - заявив Литвин.

Він також підкреслив, що більшість фермерів виступають за збереження статусу - кво, оскільки вони виступають проти того, щоб продавати землю за безцінь: "тому необхідно обговорити законопроект і не варто його розглядати на поточній сесії, це може сприяти загостренню політичного протистояння", - додав Литвин.

У свою чергу лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов зазначив, що Партія регіонів не буде поспішати з прийняттям цього закону "Ми будемо розглядати його в міру готовності, а якщо необхідна буде його подальша доробка, ми її забезпечимо", - заявив Єфремов.

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендував парламенту прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про ринок земель

Деякі експерти вважають, що в разі прийняття в цілому закону № 9001-д "Про ринок землі" 2/3 нині працюючих цукрових заводів можуть зникнути.

У свою чергу президент асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Миркевич заявляє про необхідність проведення всеукраїнського референдуму за законом про ринок землі.

У той же час президент "Українського клубу аграрного бізнесу" (УКАБ) Алекс Ліссітса прогнозує, що законопроект про ринок сільськогосподарських земель при прийнятті його в нинішньому вигляді остаточно "вб'є" фермерські господарства.

А голова Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) Анатолій Кінах відзначає, що мораторій на продаж землі створює передумови для їх неефективного використання, а також для виникнення і застосування корупційних схем.

Також Всесвітній банк відзначає збереження високих ризиків проведення земельної реформи в Україні. Так, директор Світового банку в Україні, Білорусії і Молдавії Мартін Райзер озвучив побоювання Світового банку на скасування мораторію на продаж земель сельскохозяйсвенного призначення до створення умов належного функціонування ринку земель.

Законопроект № 9001-д "Про ринок землі" народні депутати прийняли в першому читанні 9 грудня 2011 Документом передбачається купівля-продаж земель сільськогосподарського призначення з 2013 р. 27 грудня Верховна Рада продовжила мораторій на купівлю-продаж с/г земель до 1 січня 2013 р.