ua en ru

Парламент Ізраїлю висловив довіру новому уряду Нетаньяху

Автор: RBC.UA
В Ізраїлі Кнесет висловив довіру новому уряду національної єдності, сформованому в результаті угоди між партіями "Лікуд" і "Кадіма".

В Ізраїлі Кнесет висловив довіру новому уряду національної єдності, сформованому в результаті угоди між партіями "Лікуд" і "Кадіма", передає ВВС.

Ця угода, укладена між прем'єр-міністром Біньяміном Нетаньяху і лідером партії "Кадіма" Шауль Мофаз, була оголошена у вівторок і стала несподіванкою.

Відтепер Нетаньяху очолює одну з найбільш представницьких коаліцій в історії Ізраїлю, що володіє 94 голосами з 120 в Кнесеті.

Нагадаємо, 6 травня прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив про намір провести дострокові парламентські вибори. На думку ряду ізраїльських оглядачів, намір провести дострокові вибори міг мати відношення допідготовки військової операції Ізраїлю проти Ірану. У разі перемоги на виборах Нетаньяху зміг би віддати наказ про нанесення удару по іранських ядерних об'єктах у вересні-жовтні 2012 р. - під час самої активної фази виборчої кампанії в США. Коментатори вважають, що Президент США Барак Обама вже не зможе публічно виступати проти операції в Ірані через ризик втратити голоси американських євреїв.

На початку березня на зустрічі Президента США Барака Обами і прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху, йшлося про необхідність дипломатичного вирішення іранської ядерної проблеми. США, Ізраїль і низка країн Заходу підозрюють Іран у спробах створити ядерну зброю. Іранський уряд заявляє, що його ядерна програма носить мирний характер і спрямована виключно на генерацію атомної енергії.

Ситуація навколо ядерної програми Ірану загострилася після того, як МАГАТЕ раніше повідомило, що Тегеран вів розробки ядерної зброї. Країни Заходу ввели проти Ісламської республіки санкції, на що Тегеран погрозив перекрити Ормузську протоку, через який проходить до 40% світового імпорту нафтопродуктів. 3-го лютого верховний лідер Ірану Аятолла Алі Хаменеї заявив, що Ісламська республіка продовжить розвивати свою ядерну програму, незважаючи на санкції і загрози Заходу.

Крім того, іранські військові заявили про готовність завдати удару по будь-якій території, яка буде використана для нанесення удару по Ісламській Республіці.

15 лютого іранські ядерники почали завантаження тепловиділяючих елементів власного виробництва в науково-дослідницький реактор в Тегерані. Ахмадінежад особисто завантажив у тегеранський реактор паливні стрижні, збагачені до 20%.

Американська розвідка не сумнівається, що Іран може створити ядерну зброю, і нарощує потужності для збагачення урану, які при бажанні можуть бути використані для створення ядерних боєголовок. В той же час, розвідка впевнена, що Іран не стане самостійно починати або провокувати військовий конфлікт.

Слід зазначити, що за неофіційною інформацією, Ізраїль також володіє ядерною зброєю.