ua en ru

Опубліковано перші якісні знімки Curiosity з Марса (фото)

Автор: RBC.UA
Марсохід Curiosity зробив перші якісні знімки з Червоної планети, повідомляє АР. Мова йде про нові зображення, отримані за допомогою камери MastCam.

Марсохід Curiosity зробив перші якісні знімки з Червоної планети, повідомляє АР. Мова йде про нові зображення, отримані за допомогою камери MastCam.

Опубліковані були також нові знімки "геологічної якості" та високоякісні зображення слідів марсохода на грунті Марса. Вчених особливо зацікавила область на схилах гори Шарп, відображена на панорамному знімку і схожа за структурою з Великим Каньйоном на території Північної Америки. Наукова команда планує вивчити цю зону, коли марсохід наблизиться до гори приблизно через три місяці.

Як відомо, марсохід обладнаний 10 сенсорами для пошуку органічних сполук і мінералів, необхідних для підтримки життєвих форм.

23 серпня стало відомо, що марсохід Curiosity проїхав перші метри по території Марса. Фахівці NASA жартома назвали це досягнення першим тест-драйвом.

Раніше повідомлялося про те, що у марсохода вийшов з ладу один з датчиків вітру. Зламаний пристрій відповідав за збір інформації про погоду на поверхні Червоної планети.

20 серпня марсохід NASA успішно випробував бортову лазерну гармату на Марсі.

Як повідомлялося, 9 серпня ц.р. марсохід Curiosity передав перші фото з Червоної планети.

Нагадаємо, в листопаді 2011 р. з мису Канаверал була запущена двоступенева ракета-носій Atlas V з марсоходом Curiosity. Після восьмимісячного польоту 5 серпня він успішно здійснив посадку у кратері Гейла в південній частині Червоної планети, а потім передав на Землю перший кольоровий знімок Марса. Посадка була названа на честь американського письменника Рея Бредбері - автора книги "Марсіанські хроніки". Термін служби мобільної лабораторії вартістю 2,5 млрд дол. складе 1 марсіанський рік (686 земних днів).

Вдалий досвід американського космічного агентства привернув увагу вчених інших країн. У середині серпня Індія оголосила, що через рік запустить власний апарат до Марсу. На відміну від Curiosity, керований модуль азіатської країни не буде висаджуватися на поверхні Червоної планети.

Нещодавно NASA оголосило про свої плани по запуску нового марсіанського апарату у 2016 р. Пристрій буде називатися Insight ("Проникливість") і, на відміну від рухомої наукової лабораторії Curiosity, являтиме собою стаціонарну лабораторію. Її основним завданням, як розповіли науковці NASA, стане буріння отвору в марсіанській корі і дослідження глибинних порід.