ua en ru

Обама вимагає підняти податки для багатих, щоб уникнути "фіскального обриву"

Автор: RBC.UA
Президент США Барак Обама висунув ультиматум своїм політичним опонентам з Республіканської партії. Глава Білого дому відмовився йти на компроміс і приймати нову бюджетну політику без збільшення податкових ставок для заможних співвітчизників.

Президент США Барак Обама (на фото) висунув ультиматум своїм політичним опонентам з Республіканської партії. Глава Білого дому відмовився йти на компроміс і приймати нову бюджетну політику без збільшення податкових ставок для заможних співвітчизників, передає Reuters.

"У нас є можливість досягти домовленості", - сказав Президент, підкресливши, що пропозиції республіканців щодо закриття податкових лазівок і способів отримання податкових відрахувань не принесуть відчутної користі для скорочення бюджетного дефіциту. Разом з тим Обама не став уточнювати, чи наполягає на поверненні до податкової ставки в 39,6% для забезпечених верств громадян, як це було при адміністрації Білла Клінтона. "Ми маємо намір домогтися підвищення податків для цих 2% американців, і ми не маємо наміру укладати угоду без цієї умови", - додав Президент.

Позиція Обами зводиться до того, щоб продовжити податкові послаблення для всіх американців, за винятком самих багатих. Його опоненти наполягають на тому, щоб продовжити чинну політику ще на рік, після чого знову обговорити питання про пошук коштів для поповнення бюджету.

Читайте також: План Обами дозволить запобігти "фіскальному обриву", - Goldman Sachs

Минулої п'ятниці, 30 листопада ц.р., переговори в Конгресі США з приводу запобігання "фіскальному обриву" знову зайшли у глухий кут багато в чому через відмову республіканців обговорювати проект бюджету, в якому є пункт про підвищення граничного розміру держборгу. У результаті офіційний представник Білого дому Джей Карні жорстко розкритикував жорстку позицію спікера палати представників Джона Бонера, назвавши її "глибоко безвідповідальною".

На його погляд, проект закону про підвищення "планки" держборгу має бути прийнятий без зволікання. На даний момент граничне значення становить 16,394 трлн дол, яке було визначено після останнього підвищення в січні минулого року. Однак, як зазначає Карні, через неконструктивну позицію представників Республіканської партії переговори по запобіганню секвестру опинилися під загрозою.

Читайте також: Барак Обама сподівається вирішити проблему "фіскального обриву" до Різдва

Республіканська партія, яка після листопадових виборів посилила свій контроль за нижньою палатою Конгресу, не збирається погоджуватися на поточні пропозиції Президента-демократа Барака Обами щодо національного бюджету на наступний рік.

За словами представників "партії слона" в Конгресі, міністр фінансів Тімоті Гайтнер намагався переконати лідерів від республіканців прийняти пропозицію глави уряду. Вона передбачає збільшення податків на 1,6 трлн дол. і скорочення федеральних програм на істотні 400 млрд дол.

Читайте також: Економіка США сильніша, ніж вважалося - ВВП в III кварталі виріс на 2,7%

Хоч ці цифри і менше параметрів, які загрожують країні при "фіскальному обриві" (секвестр бюджету з січня 2013 р. призведе до скорочення держвитрат на 600 млрд дол.), але різниця, на думку республіканців, невелика. У зв'язку з цим на таку пропозицію від Обами вони погоджуватися не збираються.

Читайте також: Бернанке закликав керівництво США не допустити "фіскального обриву"

Нагадаємо, в разі якщо Обама і республіканці з палати представників конгресу не досягнуть угоди про нові підходи до зниження дефіциту бюджету, то з 1 січня 2013 р. автоматично набуде чинності положення про секвестрирування витрат і будуть скасовані стимулюючі податкові пільги, встановлені в період президентства Джорджа Буша-молодшого. Така ситуація призведе до так званого "фіскального обриву", що, за оцінками деяких експертів, обернеться для США економічним спадом, що становитиме від 2%.