ua en ru

Нові звинувачення Тимошенко не вплинуть на проведення саміту Україна-ЄС, - МЗС

Автор: RBC.UA
Справа Тимошенко не вплине на проведення саміту Україна-ЄС. Про це на брифінгу в МЗС України заявив в. о. директора департаменту МЗС України з інформаційної політики Євген Перебийніс.

Справа Тимошенко не вплине на проведення саміту Україна-ЄС. Про це на брифінгу в МЗС України заявив в. о. директора департаменту МЗС України з інформаційної політики Євген Перебийніс, передає кореспондент РБК-Україна.

Читайте також: ГПУ прийшла до висновку, що Тимошенко замовила вбивство Щербаня

"Президент України і Європейської комісії Баррозу ще в кінці минулого року визначили, що саміт Україна-ЄС відбудеться 25 лютого. Ми розглядаємо саміт як найбільш важливу платформу... В тому числі для спільного пошуку компромісних рішень. Ми очікуємо, що досягнуті рішення на саміті дозволять максимально наблизитися до підписання угоди про асоціацію з ЄС", - заявив він.

Перебийніс зазначив, що після цього Україна зможе перейти до другого етапу з імплементації безвізового режиму з ЄС: "Всі структури МЗС вже почали підготовку до саміту. Найближчим часом планується візит міністра закордонних справ Леоніда Кожари (на фото) в Брюссель. Він планується вже наступного тижня".

Читайте також: Саміт Україна - Євросоюз відбудеться 25 лютого 2013 р. у Брюсселі

Відповідаючи на запитання журналістів про можливий зрив проведення саміту через справи Юлії Тимошенко, він сказав: "Українська сторона завжди демонструвала максимальну відкритість з усіх питань, у тому числі по таких чутливих (справа Тимошенко)... Ми не бачимо таких загроз, йде підготовка до саміту. Це одна з ключових подій України і ЄС в цьому році. Підготовка йде в нормальному режимі".

Нагадаємо, що саміт Україна - Європейський союз відбудеться 25 лютого 2013 р. у Брюсселі. Зазначимо, що саміт повинен був відбутися ще в листопаді ц.р., проте європейська сторона відклала його через встановлення результатів парламентських виборів в Україні.

Традиційно Україна і ЄС проводять саміти раз в році. Останній саміт відбувся в середині грудня 2011 року в Києві.

Читайте також: Кожара домовився з главою МЗС Польщі про взаємодію у підготовці саміту Україна-ЄС

Раніше в МЗС України заявили, що резолюція Європейського парламенту (ЄП) про ситуацію в Україні, яка була прийнята 13 грудня, показала бачення інститутами Євросоюзу готовності до подальшого поглиблення співпраці з Україною, зокрема, до підписання Угоди про асоціацію.

Крім того, у зовнішньополітичному відомстві України привітали "чіткий сигнал Європарламенту щодо необхідності надання ЄС активного сприяння Україні у її реформаторських зусиллях". "Угода, безумовно, стане потужним імпульсом і кращим інструментом для успішного просування України на цьому шляху", - підкреслювали в МЗС.

Читайте також: Угоду про асоціацію між Євросоюзом та Україною можуть підписати до листопада 2013 р., - Рада ЄС

Раніше в Раді Євросоюзу заявляли, що угода про асоціацію між ЄС та Україною можуть підписати до листопада 2013 на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі.

Угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово відзначали, що підписання Угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішнього становища в Україні. В той же час в Україні довгий час розраховували, що ця угода буде підписана вже до кінця поточного року.

Читайте також: Фюле сподівається, що угода про асоціацію України з ЄС буде підписана в 2013 році